Reklama

Mikołajki w Czernikowie

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Mikołajki, czyli imieniny św. Mikołaja, obchodzimy co roku 6 grudnia. Nazwa tej zimowej uroczystości pochodzi właśnie od świętego biskupa Mikołaja z Miry, który zmarł 6 grudnia na terenach dzisiejszej Turcji.Za życia św. Mikołaj dzielił się swoim majątkiem z biednymi, nie ujawniając swojej tożsamości. Biednym pannom ofiarowywał posag, żebrakom jedzenie. Zawsze pomagał w nocy, aby go nie rozpoznano. Tyle historii…A w Czernikowie…choć za oknem śniegu brak i słonko świeci wręcz wiosennie,  dzień 4 grudnia społeczność uczniowska i grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Czernikowie obchodziła w świąteczno-mikołajkowych nastrojach…

Wszystko zaczęło się od przystrojenia drzewka świątecznego. Tym wyjątkowym zadaniem zajęli się uczniowie klasy IV wraz ze swoją wychowawczynią Anną Grzelak. Nagle pod choinką znalazły się prezenty dla wszystkich uczennic, uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Pomocnicy św. Mikołaja, dyrektor szkoły Agnieszka Bartczak oraz Anna Klajnwechter-Kordialik – mama Szymona z klasy I , rozdały wszystkim upominki. Radość nie miała końca!

Kolejnym wydarzeniem było pieczenie świątecznych pierniczków. Każda klasa wyrabiała swoje ciasto, wałkowała, wykrawała i dekorowała najpiękniejsze piernikowe cudeńka, jakie tylko potrafiła.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE