Reklama

Miłosz finalistą ogólnopolskiego konkursu plastycznego ogłoszonego przez Senat

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Praca plastyczna 6- letniego Miłosza Filipińskiego z Gminnego Przedszkola im. Jana Pawła II w Piątku zakwalifikowana została do finału ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Obrazki z Sienkiewicza”, zorganizowanego przez Parlamentarny Zespół ds. Dzieci wspólnie z senacką Komisją Kultury i Środków Przekazu z okazji Roku Henryka Sienkiewicza. Konkurs adresowany był zarówno do przedszkolaków jak i uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także do podopiecznych placówek opiekuńczych z całej Polski.W jego przeprowadzenie zaangażowało się 13 senatorów i 3 posłów, na który łącznie nadesłano około 1300 prac. Finał zorganizowany został w dniu 21 listopada w Warszawie w Sali Kolumnowej Sejmu.

Na finałową uroczystość został zaproszony Miłosz oraz Dyrektor Przedszkola Joanna Przybylak. Nagrody przyznano w 3 kategoriach: prace literackie, prace plastyczne i filmy. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Następnie, w towarzystwie pań i panów senatorów, zaangażowanych w przeprowadzenie konkursu w swoich okręgach, laureaci zwiedzali Sejm oraz Senat.

Wzięli udział w symulacji głosowania na sali posiedzeń Senatu, oraz uczestniczyli w dyskusji z senatorami. Udział Miłosza, najmłodszego i odważnego uczestnika dyskusji spotkał się z miłym przyjęciem. Grupie finalistów z Łęczycy, Łowicza, Poddębic i Piątku towarzyszył Senator Ziemi Łęczyckiej, Przemysław Błaszczyk.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE