Reklama

Mistrzowie powiatu z "Grodzkiej" w sztafetowych biegach przełajowych

Opublikowano:
Autor:

Mistrzowie powiatu z "Grodzkiej" w sztafetowych biegach przełajowych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności W piątek 10 października, w Parku Miejskim im. Józefa Piłsudskiego w Łęczycy odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych.W zawodach, których głównym organizatorem był nauczyciel wychowania fizycznego z ZS im. J. Grodzkiej Artur Stroński, wzięły udział cztery szkoły ponadgimnazjalne. Między sobą rywalizowały reprezentacje dziewcząt i chłopców; ZSMR Piątek oraz łęczyckie: ZS im. Jadwigi Grodzkiej, ZSP nr 1 i I  LO im. Kazimierza Wielkiego.

Pogoda dopisała i bez żadnych przeszkód zawody zostały szybko przeprowadzone. Jako pierwsze walczyły  żeńskie drużyny. Team z ZS im. J. Grodzkiej, w składzie: Dobrzelewska, Barylska, Mamońska, Sulima, Bartosiak, Wenerowicz, Małecka, Błachowicz, Bińkowska, Rakowska, pokonał pozostałe trzy zespoły i uplasował się na pierwszej pozycji. Ostatnią osobą, która przejęła pałeczkę była Basia Rakowska, która przekraczając linię mety wzniosła ręce w geście tryumfu. Drugie miejsce zajęły dziewczyny z LO im. Kazimierza Wielkiego, zaś na ostatnim stopniu podium stanęły reprezentantki ZSP nr 1. Ostatnie miejsce należało do dziewcząt z Piątku. Po żeńskiej części zawodów przyszedł czas na chłopców. W tej kategorii ZS im. J. Grodzkiej wystawił dwa zespoły. Chłopcy podzielili los dziewcząt i również stali się mistrzami powiatu. Drużyna w skład której weszli: Gibaszek, Mielczarek, Gąsiorowski, Łuczak, Misiak, Grubski, Kolasa, Kupis, Graczyk i Kamiński pokonała pozostałe szkoły biorące udział w zawodach. Druga reprezentacja Grodzkiej (Markiewicz, Błaszczyk, Grabarczyk, Malinowski, Górski, Bartniak, Wawrzyniak, Domołonżek, Cieślak, Otwinowski) zajęła trzecie miejsce. Klasyfikacja końcowa chłopców wyglądała tak:

  1. ZS im. Jadwigi Grodzkiej
  2. ZSP nr 1
  3. ZS im. Jadwigi Grodzkiej (PK)
  4. LO im. Kazimierza Wielkiego
  5. ZSMR Piątek
20 października w Aleksandrowie Łódzkim odbędą się zawody rejonowe. Awans do nich wywalczyły reprezentacje dziewcząt z Grodzkiej i z łęczyckiego LO oraz chłopcy z Grodzkiej i ZSP nr 1. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy kolejnych sukcesów już wkrótce!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE