Reklama

Reklama

Mityng jazdy konnej olimpiad specjalnych

Opublikowano: wt, 23 maj 2017 12:49
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych i Rehabilitacyjnych oraz Stowarzyszenie „Mamy Wielkie Serca” w Stemplewie przy współpracy Olimpiad Specjalnych Polska  w dniu 17-05-2017r  zorganizowało  imprezę integracyjną „Koń nasz przyjaciel”.Cel zorganizowanej imprezy to m.in.: Integracja młodzieży z różnych środowisk; podnoszenie sprawności psychofizycznej i kultury osobistej; wdrażanie do aktywnego i zdrowego spędzania czasu; troska o fizyczny i psychiczny rozwój dziecka; popularyzacja jazdy konnej; zawody jeździeckie Olimpiad Specjalnych Polska.W spotkaniu uczestniczyły: reprezentacje ze Specjalnych Ośrodków Szkolno Wychowawczych, Szkół Podstawowych i Gimnazjum oraz przedszkole z Poddębic.

Reklama

Impreza od kilku lat ma charakter dwuczłonowy są to z Mityng Jazdy Konnej Olimpiad Specjalnych Polska oraz spotkanie integracyjne z koniem w tle.

W Mityngu Jazdy Konnej w którym brały udział dzieci i młodzież Zespołu Placówek Edukacyjno Wychowawczych i Rehabilitacyjnych jako jedyna sekcja Olimpiad Specjalnych Polska na terenie województwa łódzkiego. Odbyły się trzy konkurencje: wyścig pomiędzy beczkami, tor przeszkód, ósemka.

Po zawodach nastąpiło uroczyste otwarcie, w którym wzięli udział dyrektor i wicedyrektor ZPEWiR.  Wstępem do wspólnej zabawy był mini wykład na temat terapeutycznej jazdy konnej (hipoterapii), podczas którego zostały omówione rasy koni oraz cele i korzyści płynące z przeprowadzanej terapii. Zaprezentowane zostały również ćwiczenia wykonywane podczas zajęć  z hipoterapii. Wielbiciele i sympatycy jazdy konnej spotkali się już po raz piętnasty. Z tej okazji uczestnikom wręczono foldery informacyjne oraz zaproszono na słodką niespodziankę.  

Następnie uczestnicy spotkania mogli skorzystać z wcześniej przygotowanego programu i wziąć udział w konkurencjach i zabawach z koniem w tle, m. in:  przejażdżki konne; rzuty lotkami do celu; rzuty podkową; quiz o koniach; przeprawa przez rzekę; rowerowy tor przeszkód; rzuty do celu; strzały na bramkę; strzelenie z bata  oraz plastyczne zabawy.

Zaproponowane zabawy i konkurencje okazały się wspaniałą rozrywką, dającą dużo radości i wiele wrażeń. Podsumowanie odbyło się po obiedzie  wręczono pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatu Łęczyckiego. Do zobaczenia za rok. 

Instruktor jazdy konnej i hipoterapii
mgr Bogumił Zielonka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.