Reklama

Młody bohater wciąż zwycięża!

Opublikowano:
Autor:

Młody bohater wciąż zwycięża! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Puszczykowo to znane, historyczne, podpoznańskie miasteczko, pięknie położone w wielkopolskim parku krajobrazowym wśród wspaniałych starych lasów tworzących niepowtarzalny klimat, miejsce odpoczynku, rekreacji i letniego zamieszkania wielu poznanian.To także  rodzinny dom i siedziba Akademii Tenisowej Andżeliki Kerber zwyciężczyni Australian Open w Melbourne oraz finalistki niedawnego Wimbledonu, aktualnie 2 – ej tenisistki świata. Właśnie w Puszczykowie w ostatni weekend odbył się kolejny turniej Tenis 10 Ogólnopolskiego Cyklu „O Puchar Agnieszki Radwańskiej. Kiedy ona sama odnosi liczne sukcesy na kortach całego świata, najmłodsi adepci i jej przyszli następcy rozegrali już 6 -ty z zaplanowanych jedenastu turniejów cyklu, któremu patronuje jej koleżanka, najlepsza polska tenisistka.

Ogólnopolski cykl turniejów Tenis 10, któremu patronuje 4 - ta rakieta świata Agnieszka Radwańska jest w tym roku największym przedsięwzięciem dla najmłodszych adeptów tenisa w Polsce. Mocno wspierają organizację cyklu Lexus Polska, Babolat – światowy producent sprzętu tenisowego oraz wiele innych firm. Cykl składa się z 11 comiesięcznych turniejów granych na przemian w Poznaniu i Puszczykowie. Łączna pula nagród przewidziana dla najlepszych w całej serii to 40 000zł. O końcowym zwycięstwie zadecyduje suma zdobytych punktów w każdym z turniejów. Wtedy to właśnie podczas ostatniej imprezy w grudniu 2016 nastąpi podsumowanie i rozdanie nagród dla najlepszych dzieci grających w grupach wiekowych: do 7-8-9-10 lat.

Po raz kolejny super występ zaliczył Oliwer Miśkiewicz uczeń II klasy SP3. Oli tak jak bywało wcześniej przeszedł przez turniej jak burza, pokonując po drodze 7 kolejnych rywali. W meczu finałowym pokonał Oliwię Sybicką, która wraz z rodzicami przyjeżdża aż z Rzeszowa, pokonując 500 km w jedną stronę. Po wygraniu ostatniej piłki Oliwer niczym zwycięzca French Open w Paryżu położył się na czerwonej mączce i okazał całemu światu swą wielką radość. W turnieju udział wzięły jeszcze 2 dziewczynki z MMKT–Łęczyca: Oliwia Gibowska-7 lat oraz Nadia Jasińska-6 lat. Dla nich to kolejne pozytywne doświadczenie i możliwość rywalizacji z najlepszymi 8-latkami cyklu, myślę, że już wkrótce obie będą walczyły o czołowe lokaty wielu dziecięcych, tenisowych zmagań. Dodatkową trudnością, którą wspaniale zniosły dzieci był duży, ponad 30 stopniowy upał. Potem oczywiście odbyła się miła dekoracja: wręczenie dyplomów, medali i upominków za zdobycie czołowych lokat oraz sesja zdjęciowa.

Aktualnie po 7 imprezach Oliwer jest zdecydowanym liderem kategorii czerwonej 8-latków, Nadia zajmuje 9, a Oliwia 33 na ponad 60 sklasyfikowanych dzieci z całej Polski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE