Reklama

Młodzi ekonomiści z Miłoszówki drudzy w ogólnopolskim konkursie „Gimnazjalne Potyczki 2015”

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności W dniach 10-12 grudnia br. uczniowie klasy IIIc Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej w składzie: Wiktoria Andrzejczak, Natalia Drzewiecka i Kamil Graczyk wraz z opiekunką Magdaleną Jasiaczek przystąpili do finałowej rundy rozgrywek Ogólnopolskiego Konkursu Ekonomicznego „Gimnazjalne Potyczki”. I zajęli II miejsce. Wcześniej pokonali ponad 20 tys. gimnazjalistów z całej Polski.Finał konkursu miał miejsce w centrali NBP w Warszawie. Wzięło w nim udział 16 trzyosobowych drużyn z całej Polski, wyłonionych w drodze konkursów regionalnych. Podczas etapu ogólnopolskiego „Gimnazjalnych Potyczek” uczniowie rozwiązywali test oraz rywalizowali w konkurencjach praktycznych sprawdzających ich wiedzę i umiejętności nabyte podczas realizacji programu „Ekonomia na co dzień”.

Zanim jednak doszło do decydujących rozstrzygnięć, w pierwszym dniu spotkania zafundowano młodzieży warsztaty integracyjne i zajęcia teatralne, które poprowadziła aktorka teatralna i filmowa Ewa Szawłowska. – Dzięki nim mogliśmy poznać siebie nawzajem. Przekonaliśmy się, że nasz zespół będzie sprawnie funkcjonował, jeśli rozdzielimy zadania pomiędzy sobą, wysłuchamy pomysłów wszystkich osób z drużyny i odpowiednio skupimy się na tym, co robimy – opowiadają finaliści z Miłoszówki.

Następnego dnia młodzież przystąpiła do prawdziwej rywalizacji; musiała zmierzyć się z dziewięcioma konkurencjami z zakresu planowania i gospodarowania finansami, ponadto wykazać się umiejętnościami pracy w zespole.

Podczas zmagań nie od razu udało się wyłonić zwycięzcę i dlatego zarządzono dogrywkę. To w jej wyniku naszym młodym ekonomistom uczniowie reprezentujący Społeczne Gimnazjum nr 8 STO w Białymstoku odebrali I miejsce. Niewielka różnica punktowa pomiędzy finalistami była dowodem na to, że rywalizacja okazała się niezwykle zacięta.

Nad przebiegiem konkursu czuwało trzyosobowe jury w składzie: Piotr Maliszewski – przedstawiciel Narodowego Banku Polskiego, Elżbieta Paciejewska-Stolarz – dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi oraz Joanna Andrzejewska – dyrektor ds. projektów międzynarodowych i wolontariatu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Imprezę prowadziła Urszula Sierżant z Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE