Reklama

Reklama

Młodzi wirtuozi na deskach Domu Kultury

Opublikowano: 9 listopada 2015 11:40
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności W Domu Kultury w Łęczycy, w dniu 7 listopada odbył się I Regionalny Konkurs Interpretacji Muzycznej w Łęczycy – „Wirtuoz 2015”.W sali widowiskowej łęczyckiego ośrodka kultury wystąpiły utalentowane dzieci i młodzież grające na różnych instrumentach muzycznych. Inicjatorem tego wydarzenia, mającego na celu popularyzację gry solowej na różnych instrumentach muzycznych oraz umożliwienie młodym muzykom prezentacji swoich osiągnięć artystycznych i porównanie ich z innymi instrumentalistami, były Dom Kultury w Łęczycy i Towarzystwo Przyjaciół Miasta – Ogrodu Sokolniki.

Reklama

Wśród jury znalazły się osoby, których nie powstydziłby się sam Apollo - pomysłodawca tego ciekawego i mającego szansę na kontynuację w przyszłości konkursu, prof. Ryszard Jan Osmoliński – znany artysta, muzyk, laureat międzynarodowych konkursów muzycznych, dyrektor orkiestr i festiwali, Małgorzata Tejchman – Orlik – znawca muzyki klasycznej, animatorka kultury muzycznej Ziemi Łęczyckiej, dr Jarosław Domagała – artysta muzyk, pianista, publicysta muzyczny, ekspert Ministerstwa Edukacji Narodowej, Andrzej Leja – dziennikarz i publicysta muzyczny.

Nauczyciele i opiekunowie, na czele z Maciejem Matczakiem, kierownikiem łęczyckiej filii Państwowej Szkoły Muzycznej w Kutnie i pianistką Aleksandrą Nowak – Zakrzewską z niecierpliwością czekali na występ swoich podopiecznych. Uczestnicy Konkursy stanęli w szranki w 3 kategoriach.

Dla wszystkich były przewidziane nagrody, ale jury najlepiej oceniło zwycięzców:

Kat. 6-9 lat:
I miejsce - Zofia Antosik,
II miejsce - Oliwia Bukowiecka
Wyróżnienia - Milena Zimon, Filip Bartczak, Paulina Sobczyk.

Kat. 10-12 lat:
I miejsce - Oliwia Klara Osmolińska, Kinga Wiktoria Małecka,
II miejsce – Anna Nejman,
III miejsce – Bartosz Piotr Szymczak,
Wyróżnienie – Natalia Lis.

Kat. 13- 16 lat:
I miejsce – Daniel Mikołajewski,
II miejsce – Sandra Rozalska,
III miejsce – Aleksandra Grabska,
Wyróżnienie – Marcin Mikołajczyk.

Wydarzenie było dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2015.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.