Reklama

Młodzieżowe Centrum Kultury w Łęczycy? Młodzi wyszli z inicjatywą

Opublikowano:
Autor:

Młodzieżowe Centrum Kultury w Łęczycy? Młodzi wyszli z inicjatywą - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Temat lokali, które miasto mogłoby przeznaczyć stowarzyszeniom był poruszony na jednym z posiedzeń komisji gospodarki i mienia, kiedy to radni wraz z mieszkańcami rozmawiali o tym, aby przeznaczono lokal znajdujący się na ulicy Marii Konopnickiej seniorom. Wówczas jedna z mieszkanek zapytała radnych, czy mają podobny pomysł dla zorganizowania lokalu łęczyckiej młodzieży.Na wczorajszym posiedzeniu komisji stałych gośćmi byli muzycy z łęczyckiego zespołu Cutfinger, którzy przedstawili radnym pomysł utworzenia Młodzieżowego Centrum Kultury.- Chciałbym opowiedzieć o takim projekcie… mamy zamiar utworzyć Młodzieżowe Centrum Kultury. To jest projekt, który skupiłby młodzież łęczycką, która mogłaby rozwijać swoje talenty. W Łęczycy ostatnio mówiło się o Pacie, czyli Profilaktyka a Ty i chcielibyśmy, żeby powstał lokal, bo o to nam chodzi, o pozyskanie lokalu, po to, aby powstało coś takiego jak PaTsterunek. Chcielibyśmy w tym miejscu też promować profilaktykę i aby to wszystko umożliwiono, potrzebny byłby nam lokal o powierzchni około 100 m2  na terenie miasta. Ten projekt wspomógłby także rozwój lokalnych artystów i młodzieży – mówił Krystian Kowalski, członek zespołu Cutfinger. 

Krystian mówił także o projekcie, na który otrzymali dofinansowanie w kwocie 4999 zł, a które miałoby służyć powstaniu studia nagrań. Na tę chwilę około 80 osób wyraża zainteresowanie projektem, wśród których znajdują się również osoby w przedziale wiekowym od 30 do 40 lat.

Wytłumaczył również dlaczego łęczycki Dom Kultury nie może slużyć temu celowi. Jak zauważył, w Domu Kultury jest napięty grafik jeżeli chodzi o sale, co przeszkadza w dobrej organizacji prób. Natomiast w budynku Towarzystwa Przyjaciół Dzieciom nie ma odpowiedniej akustyki, co przeszkadza innym użytkownikom obiektu.

Radny Wojciech Wojciechowski uznał to za bardzo dobry pomysł, jednak zaznaczył, że musiałby to być lokal wolnostojący, aby nie przeszkadzał sąsiadom oraz taki, do którego młodzież mogłaby mieć dostęp bez żadnych przeszkód.

Radny Andrzej Domagała spytał z kolei czy młodzież ma już konkretny lokal na oku.

Burmistrz Krzysztof Lipiński pozytywnie odniósł się do prośby młodzieży. Dali sobie 2-3 tygodnie czasu, aby projekt został zrealizowany, a następnie wspólnie poszukano lokalu. Marta Arkuszewska powedziała, że rada przychyli się do prośby, poprosiła także o to, aby zostało złożone oficjalne pismo w tej sprawie. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE