Reklama

Mojałęczyca sprawdza: Czy radni chcą podnieść sobie diety?!

Opublikowano:
Autor:

Mojałęczyca sprawdza: Czy radni chcą podnieść sobie diety?! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Wielkim echem odbiło się zwołane na wczoraj posiedzenie komisji planu i budżetu Rady Miasta. Mieszkańcy dawali nam sygnały o planowanym zwiększeniu diet dla radnych.Te podejrzenia i obawy podsycił również dość enigmatycznie brzmiący punkt wczorajszych obrad – "opinia o podjęciu uchwały w sprawie ustalenia wysokości i zasad wypłacania diet oraz zwrotu kosztów podróży służbowych radnych Rady Miejskiej w Łęczycy".Głos internautów i Czytelników jest dla nas bardzo ważny, dlatego postanowiliśmy zweryfikować sprawę. Czy radni rzeczywiście chcieli podnieść sobie diety?

Okazało się, że nie. Punkt ten związany był z uchwałą, która miałaby zmienić zasady wypłacania diet radnym. Jedną z zasad, które by obowiązywały byłby warunek członkostwa w komisjach i ich posiedzeniach. Zasada, nad którą pracują radni, ma zachęcić do udziału w więcej niż dwóch komisjach. Karą za nieobecność na posiedzeniu komisji, do której należy radny jest potrącenie 20% diety z tytułu ryczałtu.

Jeżeli chodzi o same diety, to kwota bazowa pozostała bez zmian. Zmienił się natomiast system naliczania, ze względu na zmianę obowiązujących przepisów. Ze względu na liczbę mieszkańców - do 15 tys. - maksymalna wysokość diety może wynosić 1.324.,85 zł.

Komisja pozytywnie zaopiniowała ten projekt uchwały, ostateczne głosowanie odbędzie się jutro.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE