Reklama

MojaŁęczyca uczy i bawi – za kogo się przebrać w Halloween?

Opublikowano:
Autor:

MojaŁęczyca uczy i bawi – za kogo się przebrać w Halloween? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności To już dziś. Ta noc, podczas której budzą się demony, a wszelkiej maści szakardztwo wypełza na ulicę. Na szczęście nie jest do dzień apokalipsy zombie, a przaśnie Halloween, czyli święto, które choć nie nasze, traktujemy jak swoje.Słowem powagi nadmienimy tylko, że Halloween jest zwyczajem związanym z maskaradą i odnosi się do święta zmarłych. Do Polski zawitało na początku lat 90. i wciąż budzi kontrowersje. Dla jednych zabawa, dla drugich kult wierzeń celtyckich, w których oddaje się cześć zmarłym. Święto, choć nie urzędowe, obchodzone jest 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych.Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy będą chcieli wziąć udział w dzisiejszej zabawie, niemniej przygotowaliśmy dla Was poradnik na temat tego, za kogo się przebrać, jeżeli wciąż macie problem z wybraniem kreacji na dzisiejszy wieczór. 

1. Darth Vader/Sauron/Voldemort

Przychodzisz spóźniony na imprezę, ale w sumie masz to gdzieś. I tak połowy towarzystwa nie znasz, a drugiej połowy nie chcesz poznać. Kiedy wszyscy zapijają się ponczem, Ty pozostajesz tradycjonalistą i wychodzisz z założenia, że myśl przodków pozostaje tą słuszną. Na złość wszystkim nie zadowalasz się koreczkami i chipsami, więc zamawiasz sobie pizzę z podwójnym serem. Oczywiście z nikim się nie dzielisz, bo i po co. Niech wiedzą co tracą. 

2. Janosik/Robin Hood/Jordan Belford (Wilk z Wall Street)

To proste, bo jesteś prostym człowiekiem, którego boli niesprawiedliwość świata. Uważasz, że bogaci zarabiają za dużo, dlatego chętnie byś im zabrał i dał biednym, aby biedni byli bogaci, a potem byś im zabrał… Jesteś człowiekiem z poczuciem misji i urodzonym przywódcą. Gdy zarządzisz wyprawę do monopolowego, natychmiast złożysz drużynę chętnych. Człowiek-orkiestra, który bez DJ’a się świetnie bawi. 

3.  Harry Potter/Neo/Alicja

Wszyscy Cię lubią i nawet nie wiesz czemu. Podejrzewasz, że to poprzez zawartość portfela, po czym uświadamiasz sobie, że jednak nie przez to. Chciałbyś coś zmienić nie tylko w swoim życiu, ale w życiu innych, dlatego polecasz im jeść bezglutenowe ciastka. Na tym się jednak nie kończy i odwracasz ich egzystencję do góry nogami, uświadamiając im, że życie bez cukru jest możliwe, a kotlety sojowe są całkiem smaczne. 

4. Wojowniczy Żółw Ninja/Kapitan Ameryka/King Kong

Serce masz dobre, ale społeczeństwo się z tą myślą nie zgodzi. Rozwalisz pół miasta w imię większego dobra i tak samo przekrzyczysz orkiestrę, śpiewając lepsze piosenki. Ci, co Cię znają, wiedzą, że chcesz dobrze, ale laicy pomyślą, że celowo psujesz imprezę. To nieprawda. Na imprezy zawsze przychodzisz z własnym zaopatrzeniem, a bez toastu nie wypijesz. Koniec końców to Ty ogarniasz towarzystwo, a i tak wszyscy Ci wypomną jak tańczyłeś z telefonem w ręku i włączonym youtube.

5. Nie przebieraj się

Porada kierowana do osób, które dostały zaproszenie na wieczorną imprezę, a głupio jest im odmówić. Z przyzwyczajenia mówisz do rodziców: „Panie Prezesie”, jesteś zwolennikiem zmian, zwłaszcza tych dobrych. Nasza porada: nie przebieraj się. Przebieranki są dla dzieci, a Ty przecież jesteś poważnym obywatelem i cenisz polską tradycję. Zachowaj się kulturalnie, przyjedź własnym samochodem i zmyj się przed północą. 

Tekst oczywiście jest sarkastyczny, nie jest oficjalnym stanowiskiem portalu wobec święta Halloween i nie miał na celu obrażenia uczuć religijnych bądź światopoglądowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE