Reklama

„Morderczy układ z Magellanem” w Daszynie?

Opublikowano:
Autor:

„Morderczy układ z Magellanem” w Daszynie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Władze gminy Daszyna nie kryły zdziwienia, gdy dowiedziały się o negatywnej opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w sprawie uchwały budżetowej. Rajcy grzmią: „To przez układ z firmą Magellan!”Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Daszyna odczytano pismo nadesłane z Regionalnej Izby Obrachunkowej, która zawierała negatywną opinię w związku z projektem uchwały budżetu na nowy rok.

– Podstawową sprawą, która jest kwestionowana przez Regionalną Izbę Obrachunkową to zawarta umowa na zbycie nieruchomości, która podlega odkupowi. Chodzi o dwie nieruchomości, które zostały przekazane na rzecz firmy Magellan w październiku ubiegłego roku. Według RIO powinniśmy zabezpieczać corocznie kwotę równą temu odkupowi. Natomiast idea tej transakcji była taka, żeby ten odkup odbył się w 2021 roku. Taką transakcję, jeśli chodzi o sprzedaż i zakup przeprowadziła również gmina Aleksandrów Łódzki i z opinii, która otrzymaliśmy nie było to kwestionowane przez RIO. My nie zabezpieczaliśmy zatem środków, by tę nieruchomość odkupować w tym roku – wyjaśnił Zbigniew Wojtera, wójt Gminy Daszyna. Rajcy uważali jednak, że transakcja była strzałem w kolano.

– Dlaczego poprzednia rada i wójt podjęli taki morderczy układ z firmą
Magellan? Dlaczego wzięto 4,5 miliona w październiku, dlaczego ponad 2 miliony płacić przez 7 lat dzierżawy za to, co skutkuje 351 tysięcy na rok pieniędzy wyrzuconych w błoto – mówił radny Tadeusz Dymny.

Podczas sesji zaprezentowano nowy projekt uchwały budżetu, lecz ten przy wyniku 7 głosów za, 7 przeciwnych i 1 wstrzymującym nie został przyjęty. Następnego dnia odbyła się sesja nadzwyczajna, na której ponownie poruszono temat i znów głosowano. Tym razem przy 9 głosach za i 5 przeciw – przyjęto uchwałę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE