Reklama

Most w Dzierzbiętowie Dużym w stanie krytycznym

Opublikowano:
Autor:

Most w Dzierzbiętowie Dużym  w stanie krytycznym - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Na wczorajszym zebraniu Komisji Budżetowej odczytano wniosek, który złożyli mieszkańcy miejscowości Dzierzbiętów Duży. Pismo dotyczyło prośby o niezwłoczny remont mostu, którego obecny stan jest opłakany. Most znajduje się w ciągu drogi wewnętrznej, zatem jej admnistratorem jest gmina. Zebrani rozmawiali, czy rezerwa celowa dysponowana przez wójta może być przekazana na ten cel.- Stan techniczny uniemożliwia przejazd pojazdów. Od pewnego czasu most zaczął się niebezpiecznie kołysać, co mogło doprowadzić do nieszczęścia. Pan wójt podjął bezpośrednio decyzję, by ograniczyć przejazd, zabezpieczając go, gdyż każda dalsza przeprawa zagrażałaby życiu. Wójt posiada takie kompetencje, by w ekstremalnych sytuacjach podejmować ekpresowe decyzje. Te zostały podjęte. Jest to jedyne miejsce, gdzie rolnicy mogą sie przeprawić. Trzeba więc natychmiast rozwiązać sprawę - wyjaśniał zastępca wójta Robert Małolepszy.

Głos zabrał radny Grzegorz Góra, który przypomniał obecnym, iż kilka lat temu remontowano już ten most, a przeznaczona kwota na ten cel wynosiła 10 tysięcy złotych. Dlaczego zatem stan techniczny obiektu jest aż tak tragiczny?

- Według mnie było to mniej więcej 6 lat temu. To nie jest tak, że jeśłi zainwestuje się w coś raz, to starczy na całe życie. Naprawy, które zostały wykonane te kilka lat temu spowodowały, iż przez ten okres most był użyteczny. Znajduje się wiele czynników, przez które stan może się pogorszyć, m.in. drewniane podpory, czy też żyjące tam bobry. Złożyliśmy do Starostwa Powiatowego zawiadomienie, że zamierzamy ten most odremontować. Jeśli się państwo nie zgodzicie na to, bądź dostaniemy odmowę od starostwa, wtedy będziemy się zastanawiali, co robić dalej - dodał wice wójt.

Czy most będzie gotowy do użytku przed rozpoczęciem drugiego pokosu siana? Do sprawy wrócimy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE