Reklama

Na ulicy Popiełuszki będzie widno

Opublikowano:
Autor:

Na ulicy Popiełuszki będzie widno - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Burmistrz Krzysztof Lipiński spotkał się z prezesami Spółdzielni Mieszkaniowej Łęczycanka. Rozmowy dotyczyły konkretnej współpracy. - Współpraca ta jest ważna i dla nas i dla spółdzielni – mówi Krzysztof Lipiński. - Przede wszystkim zyskają na tym mieszkańcy Łęczycy. - Z panem burmistrzem omówiliśmy obszary i zakres działań urzędu i spółdzielni – powiedział nam Jarosław Pacholski, prezes spółdzielni. - Mamy nadzieję, że już w niedalekiej przyszłości dojdzie do stopniowej realizacji wielu zadań.Współpraca swoim zakresem ma objąć między innymi remonty i modernizację placów, dróg, chodników i parkingów... - Chodzi tutaj o miejsca, które należą i do nas i do miasta lub przylegają do siebie, tworząc integralną całość – dodaje prezes.Wśród propozycji do wspólnego remontu są: – ulica Konopnickiej 8C, Konopnickiej 10 – chodnik, parking – ulica Zachodnia 3,9,5 – droga, chodnik – ulica Osiedlowa 4 – droga, parking – ulica ZWM 1 – droga, parking – ulica Konopnickiej 11 – droga.

Miasto w niedalekiej przyszłości zamierza wybudować oświetlenie ulicy Popiełuszki od Konopnickiej 1 w stronę targu, w okresie przejściowym dla poprawienia bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców można wykorzystać lampy zainstalowane na szczytach budynków spółdzielni jak przy ul Dominikańskiej 10, założyć dodatkowe na budynkach Dominikańskiej 15, Konopnickiej 1a,1b przy założeniu, że koszty za zużytą energię do oświetlenia pokryje UM – mówi prezes Jarosław Pacholski.

Oświetlenie powstanie również przy ulicy Bitwy nad Bzurą. W planach jest również rozbudowa placu zabaw przy ulicy Dominikańskiej 10a i przy ulicy Bitwy nad Bzurą. Spółdzielnia chce również zainstalować kamery monitoringu, z których obraz obserwowaliby strażnicy miejscy.

- Rozmawialiśmy także o możliwości przekwalifikowania dróg miejskich na drogi osiedlowe, a konkretnie chodzi nam o ulicę Bitwy nad Bzurą od PKP do ulicy Belwederskiej – mówi prezes. - W tym przypadku chodzi o bezpieczeństwo na tych drogach. Zgodnie z prawem na drogach osiedlowych jest ograniczenie do 30 km/h. Na drogach osiedlowych można również montować tzw. progi zwalniające.

Dla zarządu Spółdzielni bardzo ważna jest sprawa przekształcenia prawa wieczystego użytkowania w prawo własności gruntów, a dotyczy to między innymi parkingów, chodników, itp. Prezesi Łęczycanki są zadowoleni z efektów rozmów z burmistrzem. Oczywiście nie da się wszystkiego wykonać natychmiast, ale najważniejsze, że jest dobra wola obu stron. Tego typu współpraca powinna przysłużyć się mieszkańcom naszego miasta.

Z propozycjami tymi w najbliższym czasie zapoznają się podczas posiedzeń komisji nasi radni.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE