Reklama

Nabór wniosków w ramach Grantów Sołeckich rozpoczęty!

Opublikowano:
Autor:

Nabór wniosków w ramach Grantów Sołeckich rozpoczęty! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Informujemy, iż Zarząd Województwa Łódzkiego ogłosił nabór wniosków o przyznanie pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego województwa łódzkiego w formie dotacji celowej, przeznaczonej na dofinansowanie zadań własnych gminy w zakresie realizacji małych projektów lokalnych realizowanych na terenach wiejskich (tzw. Granty Sołeckie).

W ramach naboru wniosków możliwa jest realizacja przez sołectwa projektów dotyczących m.in.: zagospodarowania przestrzeni publicznej na terenie sołectwa (nasadzenia drzew, zakup ławek, altan ogrodowych, utwardzenia terenu, przygotowanie przestrzeni umożliwiającej integrowanie się społeczności lokalnej, itp.), organizacji wystaw, imprez i konkursów promujących region i produkty regionalne. Możliwe jest także dofinansowanie działań związanych z unowocześnianiem bazy kultury, bazy sportowo – rekreacyjnej i turystycznej (budowa placów zabaw, remonty boisk sportowych, zakup sprzętu do świetlic wiejskich, budowa siłowni zewnętrznych itp.). Ponadto w ramach grantów sołeckich możliwe jest wsparcie projektów dotyczących rozszerzenia oferty kulturalnej poprzez organizację wydarzeń kulturalnych (imprezy sportowe, imprezy kulturalne, pikniki historyczne itp.), organizację warsztatów tematycznych (warsztaty rękodzieła ludowego, warsztaty taneczne, muzyczne itp.), promocję twórczości folklorystycznej, czy organizację konkursów na temat wiedzy o regionie.

Wysokość środków finansowych zabezpieczonych w budżecie Województwa Łódzkiego na rok 2017, przeznaczonych na udzielenie ww. pomocy finansowej wynosi 900.000 zł. Maksymalna kwota przeznaczona na dofinansowanie jednego projektu wynosi 5000 zł. 

Sołectwo zainteresowane zgłoszeniem swojego projektu w ramach naboru wniosków powinno na zebraniu wiejskim w trybie uchwały, podjąć decyzję co do wyboru projektu, jaki chciałoby zrealizować. Następnie najpóźniej do 20 lutego 2017 r. swoją propozycję (wraz z podjętą uchwałą) musi dostarczyć do Urzędu Gminy w Łęczycy (Sekretariat). Spośród projektów, które do tego dnia wpłyną do Urzędu, wybrane zostaną trzy z nich (zgodnie z regulaminem naboru wniosków), które Urząd Gminy złoży w formie wniosków o dofinansowanie do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Propozycja projektu powinna zawierać krótki opis planowanego przedsięwzięcia, proponowany termin jego realizacji oraz budżet projektu (zestawienie finansowe wydatków).

Więcej informacji udziela Łukasz Wasiak pod numerem telefonu: 24 388 43 55. 

Regulamin naboru można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi: REGULAMIN

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE