Reklama

Reklama

Nagroda dla gimnazjalistki z rąk prezesa NBP

Opublikowano: śr, 16 gru 2015 08:15
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności 9 grudnia w Narodowym Banku Polskim w Warszawie odbyła się gala finałowa podsumowująca ogólnopolski konkurs NBP na pracę pisemną o tematyce ekonomicznej „Kooperatywa z sukcesem – pomysł na wspólny biznes, spełniający potrzeby społeczności lokalnej".Nagrodę za zdobycie I miejsca w konkursie z rąk prezesa NBP Marka Belki, otrzymała Lidia Majda, szefowa Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości działającego w Gimnazjum im. Cz. Miłosza w Topoli Królewskiej.

Reklama

W kameralnej sali im. Władysława Grabskiego w centrali NBP w Warszawie zgromadzili się laureaci, koordynatorzy oraz członkowie kapituły tegorocznej edycji konkursu. Pierwszy przemawiał gospodarz, prezes NBP Marek Belka. W swoim wystąpieniu nawiązał do współpracy ludzi w lokalnym środowisku. Po nim głos zabrała przewodnicząca jury dr Halina Wasilewska-Trenkner, członkini Rady Polityki Pieniężnej, która omówiła tematykę prac. Streściła również najlepszą pracę w kategorii gimnazjum – autorstwa Lidii Majdy.
 
Po przemówieniach wręczono nagrody. Za opisanie działalności spółdzielni socjalnej zajmującej się wyrobem folklorystycznych pamiątek we współpracy ze spółdzielnią uczniowską „Topolanka Junior" Lidia Majda otrzymała nagrodę, gratulacje i uścisk dłoni prezesa NBP! Warto dodać, że pan Marek Belka złożył wyrazy uznania dla Gimnazjum w Topoli Królewskiej oraz dla J. Kuropatwy i A. Wyrzykowskiej za aktywną realizację projektów.
 
Galę uświetnił występ Magdaleny Dereń, zwyciężczyni ,,debiutów" na opolskim festiwalu. Na koniec laureaci zaspokoili swój głód podczas bankietu.
 
Czy warto poświęcać swój wolny czas na projekty i konkursy? Pisać całe weekendy prace, sprawozdania? Zostawać w szkole do późna? Nagrodzona gimnazjalistka twierdzi, że tak.
 
– Tylko ciężką pracą można osiągnąć sukces. Oczywiście, samemu trudno zaistnieć. Na szczęście w Gimnazjum im. Cz. Miłosza w Topoli Królewskiej pracują nauczyciele, którzy prowadzą uczniów po drodze do zwycięstwa. P. Agnieszka Wyrzykowska i p. Jolanta Kuropatwa, założycielki Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości, to właśnie one zaraziły mnie pasją do ekonomii, a na ich lekcjach kształcę się w tej dziedzinie. To dzięki nim 9 grudnia br. wzięłam udział w uroczystej gali laureatów ogólnopolskiego konkursu na pracę pisemną „Kooperatywa z sukcesem – pomysł na wspólny biznes, spełniający potrzeby społeczności lokalnej" organizowanego przez NBP pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Tego dnia ogłoszono wyniki – dla mnie jak najbardziej pomyślne – podsumowała Lidia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.