Reklama

Nie było kworum przy głosowaniu nad Wieloletnią Prognozą Finansową?

Opublikowano:
Autor:

Nie było kworum przy głosowaniu nad Wieloletnią Prognozą Finansową? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Po długiej dyskusji rada miasta podjęła decyzję o przesunięciu 250 tys. zł na przygotowanie dokumentacji projektowej dotyczącej renowacji zamku łęczyckiego. Do tego potrzebne było również podjęcie uchwały w sprawie ustalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej. Bez podjęcia tej uchwały, poprzednia, mówiąca o przesunięciu środków, nie byłaby ważna. 

Do głosowania doszło, a uchwałę podjęto. Na sali obecnych było 11 radnych. Czterech nie wzięło udziału w głosowaniu, pięciu było „za”, jeden „przeciw” i jeden wstrzymał się od głosu.

Po głosowaniu radny Marcin Zasada zwrócił się do przewodniczącego Pawła Kuleszy z prośbą o opinię prawną, gdyż jego zdaniem głosowanie nie było wiążące ze względu na brak kworum. Przewodniczący miał inne zdanie na ten temat. 

- Głosowanie jest wiążące. W momencie głosowania na sali jest kworum, bez którego nie mógłbym zarządzić głosowania. To, że radny nie podnosi ręki i nie głosuje „za” bądź „przeciw”, nie zmienia faktu, że głosowanie jest ważne – mówił Paweł Kulesza – Radny nieobecny na sali nie jest liczony i wtedy kworum by nie było.

Radny Zasada podtrzymał swoją prośbę o opinię prawną, aby sprawdzono czy głosowanie nad Wieloletnią Prognozą Finansową było wiążące. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE