Reklama

Niebezpiecznie na drogach! 12 kolizji i 5 pijanych!

Opublikowano:
Autor:

Niebezpiecznie na drogach! 12 kolizji i 5 pijanych! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności W ciągu ostatnich trzech dni policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy interweniowali przy 12 kolizjach drogowych, wyeliminowali z ruchu pięciu nietrzeźwych kierujących.- 20 listopada doszło do sześciu kolizji drogowych wyeliminowano z ruchu dwóch nietrzeźwych kierujących. Około 8 rano na skrzyżowaniu ulic Al. Jana Pawła II z Kaliską kierujący volvo i peugeot nie zachowali należnej ostrożności podczas manewru wymijania  w wyniku czego doszło do bocznego zderzenia pojazdów. Następnie przy skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza z 18-go Lutego kierująca peugeotem wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu daewoo - mówi podkom. Agnieszka Ciniewicz z KPP Łęczyca.

Około 12 na odcinku drogi K 60 prowadzącej z Łęczycy do Witoni kierujący peugeotem nie zachował należnego odstępu od poprzedzającego pojazdu i najechał na jego tył. Kolejno przy ulicy Belwederskiej w Łęczycy kierujący nissanem cofając uderzył w stojącego za nim  opla. Około 18.15 przy ulicy Ozorkowskie Przedmieście kierujący oplem nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu przez przejście dla pieszych.

W Świnicach Warckich pieszy prowadząc rower w momencie mijania się z samochodem osobowym przewrócił się na niego. Pieszy był nietrzeźwy miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Ponadto tego dnia mundurowi wyeliminowali z ruchu dwóch amatorów mocnych trunków. Na terenie gminy Góra Świętej Małgorzaty kierujący fiatem miał w organizmie 2,5 promila alkoholu oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Na terenie gminy Grabów mundurowi skontrolowali stan trzeźwości rowerzysty. Mężczyzna miał w organizmie 1,6 promila alkoholu. W sobotę 22 listopada policjanci odnotowali trzy kolejne kolizje drogowe i wyeliminowali z dróg kolejnych dwóch nietrzeźwych. 

Do pierwszego zdarzenia tego dnia doszło w Pęcławicach, gdzie kierujący suzuki nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i zjechał do rowu. Następnie przy ulicy Kilińskiego kierująca daewoo podczas włączania się do ruchu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierowcy skody doprowadzając tym samym do zderzenia. Około 18.00 w Topoli Królewskiej podczas mijania się pojazdów doszło do zderzenia bocznego stara z kią. Na terenie gminy Świnice Warckie i Witonia policjanci prowadząc kontrole stanu trzeźwości ujawnili dwóch mężczyzn, którzy mimo spożytych promili wyruszyli w podróż. Kierowcy samochodów osobowych mieli w organizmie 0,8 i 2,8 promili alkoholu.  W niedzielę funkcjonariusze interweniowali przy trzech kolizjach drogowych, wyeliminowali jednego nietrzeźwego. Na terenie gminy Grabów kierujący daewoo miał w organizmie 1,7 promila alkoholu.

Około 12 przy ulicy Kaliskiej kierująca fordem nie zachował należnej ostrożności podczas skrętu i uszkodziła inny pojazd. Przy skrzyżowaniu ulicy Belwederskiej z Sienkiewicza kierujący citroenem skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu fordem. Na terenie gminy Piątek kierująca oplem z nieustalonych jak dotąd przyczyn straciła panowanie nad pojazdem i zjechała do rowu. Zarówno kierującej jak i pasażerom udzielono pomocy medycznej. Postępowanie wyjaśni wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE