Reklama

Niebezpiecznie na ulicy Kaliskiej? Radny chce zamontować tam barierki

Opublikowano:
Autor:

Niebezpiecznie na ulicy Kaliskiej? Radny chce zamontować tam barierki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Podczas wtorkowej sesji rady miasta na forum wrócił temat bezpieczeństwa przechodniów, którzy przemierzają ulicę Kaliską.Po otwarciu dwóch nowych sklepów, ruch w tym miejscu znacznie się zwiększył, jednak nie można tego powiedzieć o szerokości chodnika.W ubiegłym roku temat poruszył jeden z radnych, który spytał burmistrza Krzysztofa Lipińskiego o to, czy miasto może znaleźć rozwiązanie tego problemu, aby zwiększyć bezpieczeństwo przechodniów. Burmistrz odrzekł, że gospodarzem tej drogi jest Urząd Marszałkowski i to oni mają ostateczne zdanie w tej sprawie, jednak magistrat zgłosił już problem. Ponadto, radni zostali poinformowani, że barierki wktórce zostaną zamontowane.Obecnie mamy marzec i nie widać postępów. Radny Wojciech Wojciechowski ponownie wywołał temat, proponując inne rozwiązanie problemu.- Swego czasu jeden z radnych poprosił, żeby zostały zainstalowane łańcuchy przy sklepach wielkogabarytowych. Do tej pory nie zostały zainstalowane te łańcuchy. Panie burmistrzu, może nie czekajmy już na decyzję dyrekcji dróg wojewódzkich, zainstalujmy sami. Co nam zrobią?

Burmistrz nie podzielał entuazjazmu wobec niewąptliwej oryginalności pomysłu radnego.

- Może Pan spróbować i zobaczyć, co nam zrobią, ja tego nie spróbuję – odpowiedział burmistrz.

Radny Wojciechowski zwrócił uwagę na problem bezpieczeństwa, sugerując również opieszałość urzędników.

- Nie umiecie załatwić tej sprawy, to zróbcie naprawdę, bo to któregoś dnia będzie jakieś wielkie nieszczęście. Wielokrotnie widziałem jak dzieci wyskakują z tego sklepu i bezpośrednio lecą na ulicę. Może rzeczywiście zróbmy, nie czekajmy na dyrekcję, zróbmy te pasy... znaczy łańcuchy sami. To jest dla dobra mieszkańców, nie robimy tego dla siebie – mówił.

Krzysztof Lipiński zaznaczył, że to nie miasto jest właścicielem drogi i bez podjętych działań właściciela, niewiele może zrobić. Dodał jednak, że sprawa jest na etapie ogłaszania przetargu.

- Właścicielem tej drogi jest Urząd Marszałkowski, bo jest to droga wojewódzka, i my możemy jedynie uprzejmie prosić o takie inwestycje. Na szczęście w tym przypadku zarządcy tej drogi wojewódzkiej nr 703 wyrazili taką zgodę i obecnie są na etapie ogłaszania przetargu na wykonawstwo.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE