Reklama

"Niechronieni"

Opublikowano:
Autor:

"Niechronieni"  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Policjanci łęczyckiego Wydziału Ruchu Drogowego na terenie powiatu przeprowadzili działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego czyli pieszych i rowerzystów.22 października w godzinach 6 – 22 mundurowi ukierunkowali zadania na reakcji na naruszenia przepisów prawa o ruchu drogowym przez pieszych i kierujących rowerami ze szczególnym zwróceniem uwagi na:- niestosowanie się przez pieszych poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym do obowiązku używania w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu odblasków,- przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych,- poruszanie się po niewłaściwej stronie drogi,- parkowanie pojazdów w sposób utrudniający poruszanie się pieszych i rowerzystów,- nieustępowanie pierwszeństwa pieszym i rowerzystom,- przejeżdżanie skrzyżowań przy czerwonym świetle sygnalizatora.

Bilans działań to: 28 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami silnikowymi. 12 wykroczeń popełnionych przez pieszych, którzy przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym lub poruszali się nieprawidłową stroną drogi. W związku z powyższym policjanci skierowali 10 wniosków do sądu, wystawili 26 mandatów a 4 osoby zostały pouczone.

Przypominamy: od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE