Reklama

Nieletni dowiedzieli się o odpowiedzialności karnej

Opublikowano: wt, 14 mar 2017 12:14
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Odpowiedzialność karna nieletnich była tematem spotkania dzielnicowej i policjantki z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii w Łęczycy z uczniami Gimnazjum w Topoli Królewskiej.13 marca st. sierż. Joanna Andrzejczak i mł. asp. Agata Bierzyńska spotkały się z uczniami Gimnazjum w Topli Królewskiej z którymi rozmawiały o odpowiedzialności karnej osób nieletnich. Policjantki omówiły między innymi takie zagadnienia jak: czyn karany, wykroczenie, demoralizacja, nieletni, małoletni.

Wytłumaczyły zasady odpowiedzialności karnej za popełnione czyny karalne i wykroczenia w zależności od wieku sprawcy. Wyjaśniły również jakie zachowania świadczą o przejawach demoralizacji i jakich sytuacji należy unikać aby nie popaść w konflikt z prawem. Policjantki podczas spotkania mówiły również o szybkim sposobie nawiązania kontaktu z dzielnicowym jaki daje aplikacja „Moja Komenda”.

Przedstawiły również założenia programu „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” uczulając jednocześnie, że MAPA nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji policji bądź zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa lub wykroczenia. W tego typu przypadkach należy skontaktować się z najbliższą jednostką policji lub korzystać z numerów alarmowych: 997 lub 112.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE