Reklama

Niepodjęta uchwała, przerwa w posiedzeniu… co się dzieje w Łęczycance?

Opublikowano:
Autor:

Niepodjęta uchwała, przerwa w posiedzeniu… co się dzieje w Łęczycance? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Rano poinformowaliśmy o tym, że rada nadzorcza podczas wczorajszego posiedzenia (19 stycznia) nie podjęła uchwały w sprawie nowej umowy dla prezesa Jarosława Pacholskiego.Obecna wygasa mu na początku lutego, natomiast nowa miałaby obowiązywać do 20 listopada 2018 r. Z tym jednak nie zgodziła się połowa członków rady, w wyniku czego głosowanie brzmiało 3 „za” i 3 „przeciw”. Za głosowali – Waldemar Augustyniak, Zofia Wodzyńska i Grzegorz Dymecki. Przeciw byli – Jarosław Szymański, Maryla Chodkiewicz i Tadeusz Wałowski.Spytaliśmy dwóch członków rady – Jarosława Szymańskiego i Marylę Chodkiewicz – o szczegóły wczorajszego posiedzenia. Ci jednak zgodnie stwierdzili, że nie rozmawiają z mediami. 

Maryla Chodkiewicz – Ja mediom nie udzielam żadnych informacji. 

Jarosław Szymański – Umówiliśmy się w radzie, że z prasą rozmawia pani Zofia Wodzyńska, z nią proszę się kontaktować. Ja nie chcę wychodzić przed szereg. 

Skontaktowaliśmy się więc przewodniczącą rady Zofią Wodzyńską, która powiedziała, że nastąpiła przerwa w posiedzeniu rady

- Nic się nie dzieje. Po prostu nie została podjęta uchwała w sprawie przedłużenia umowy prezesowi Jarosławowi Pacholskiemu. Obecnie mamy przerwę w posiedzeniu rady nadzorczej, a kontynuacja nastąpi 25 stycznia.

Jarosław Pacholski nie chce komentować sprawy. Uspokaja również spółdzielców i mówi, że dotychczasowa praca przebiega bez zakłóceń. 

- Nie chcę tego szeroko komentować. Mogę jedynie powiedzieć, że trzech członków nie przedstawiło merytorycznych powodów, w wyniku czego ciężko jest mi się odnieść do całej sytuacji. Natomiast członków spółdzielni chcę uspokoić, że zarząd pracuje normalnie, a spółdzielnia ma się dobrze w aspekcie realizacji zadań i finansów, co znajduje odzwierciedlenie w przedstawianych przez zarząd kolejnych sprawozdaniach – mówi prezes. 

Ponadto, prezes potwierdził również informację o tym, że wiceprezes Adam Janiak złożył w środę (18 stycznia) wypowiedzenie umowy ze względu na stan zdrowia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE