Reklama

Nietrzeźwy 69-latek uratowany przed wychłodzeniem

Opublikowano:
Autor:

Nietrzeźwy 69-latek uratowany przed wychłodzeniem   - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Dzięki interwencji dzielnicowych uratowany został przed wychłodzeniem 69-latek, który pijany leżał na chodniku. Mężczyzna został przekazany rodzinie.

23 stycznia 2018 roku około godziny 19.00 dzielnicowi z terenu gminy Grabów podczas obchodu zauważyli leżącego na chodniku mężczyznę. Na zewnątrz panowała temperatura bliska 10 stopni poniżej zera a 69 – letni mieszkaniec gminy Grabów był nietrzeźwy i przemarznięty. Mundurowi po ustaleniu jego tożsamości powiadomili rodzinę, która zaopiekowała się mężczyzną. Na szczęście pomoc przyszła w samą porę i  mężczyzna nie potrzebował pomocy medycznej.  Niewątpliwie gdyby w takich warunkach atmosferycznych pozostał na zewnątrz mógłby zamarznąć.

Należy pamiętać, że na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu . Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy, aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane i może uratować życie potrzebującego.

W Komendzie Powiatowej Policji w Łęczycy funkcjonuje całodobowa służba dyżurna (tel.: 24 721 11 00, 997 lub 112) gdzie można bezpośrednio zgłaszać informacje na temat osób potrzebujących pomocy. Takie informacje można także przekazać za pośrednictwem działającej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa podając właściwe miejsce pobytu osób zagrożonych wychłodzeniem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE