Reklama

Niskie temperatury zagrażają osobom bezdomnym – reagujmy!

Opublikowano:
Autor:

Niskie temperatury zagrażają osobom bezdomnym – reagujmy! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Spadające poniżej zera temperatury to zagrożenie dla życia i zdrowia osób pozostających w takich warunkach bez schronienia. To szczególnie trudny okres dla osób bezdomnych. Apelujemy do wszystkich mieszkańców, aby w czasie zbliżającej się zimy nie pozostawali obojętni na los ludzi bezdomnych.Bardzo ważne jest również zainteresowanie losem osób samotnych, w szczególności starszych. Widząc osobę, która jest przemarznięta, wychłodzona lub nieprzytomna nie wahajmy się wezwać pomocy medycznej.Nie bójmy się podejmować interwencji i informować o sytuacjach, w których każda minuta może decydować o ludzkim życiu lub zdrowiu. Niestety, jak przyznają strażnicy miejscy oraz pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, często można spotkać się z przypadkami, kiedy osoby bezdomne zdecydowanie odmawiają przyjęcia jakiejkolwiek pomocy ze strony funkcjonariuszy i streetworkerów. 

Przygotowując się do nowego sezonu zimowego, strażnicy miejscy wspierani przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej będą kontrolowali pustostany, altany znajdujące się na terenach ogródków działkowych, oraz inne miejsca, w których osoby nie mające własnego dachu nad głową starają się szukać schronienia i ciepła przed coraz częściej spadającymi na zewnątrz temperaturami.

Podstawowym założeniem pracy Straży Miejskiej na rzecz bezdomnych jest przewożenie ich do placówek udzielających pomocy wskazanych przez MOPS oraz monitorowanie miejsc pobytu takich osób. Ważne jest także zapewnianie asysty streetworkerowi, w ramach bezpieczeństwa oraz podczas prowadzenia pracy socjalnej z osobami chorymi, niepełnosprawnymi, uzależnionymi, które niestety bardzo często nie wyrażają zgody na udzielenie im pomocy.

Przez kilka najbliższych miesięcy Strażnicy Miejscy będą na bieżąco monitorować wolne miejsca w konkretnych ośrodkach, po to by zapewnić sprawny i skuteczny przepływ informacji, a w razie potrzeby transport osobom bezdomnym.

Strażnicy miejscy, w miejscach przebywania osób bezdomnych, będą także uświadamiać takie osoby o występujących zagrożeniach związanych z niewłaściwym sposobem ogrzewania pomieszczeń w sezonie zimowym.

Nie tylko niska temperatura czy wilgoć stanowią zagrożenie dla życia czy zdrowia ludzkiego. Również niewłaściwe obchodzenie się z urządzeniami grzewczymi może spowodować zaczadzenie lub poparzenie.

Informacje o osobach potrzebujących pomocy prosimy kierować do Straży Miejskiej pod nr 24 721 03 36 i 510 099252 oraz do MOPS Łęczyca 24 721-23-71 i 24 721 28 42.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE