Reklama

Niższe podatki dla rolników w 2015 roku

Opublikowano:
Autor:

Niższe podatki dla rolników w 2015 roku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Na sesji Rady Gminy w porządku obrad pojawił się punkt dotyczący obniżenia wysokości ceny skupu żyta jako podstawy do obliczania stawki podatku rolnego na rok 2015. Temat ten prouszony został na ostatnim posiedzeniu Komisji Stałych Rady Gminy (więcej tutaj).Radny Grzegorz Góra postanowił poprosić zebranych o przemyślenie sprawy raz jeszcze.- Ja jeszcze raz występuję z prośbą do radnych, żeby to obniżenie było trochę większe. Czemu ta rada tak nie kocha polskiego rolnika? Wiemy jakie jest embargo.  Zamiast temu rolnikowi pomóc, to niektórzy tutaj stroją piórka i potrafią własne interesy załatwiać. Naprawdę ubolewam. To jest ta chwila, kiedy potrzeba trochę przerwy i trzeba się nad tym zastanowić. Proszę was, byście jeszcze trochę ten podatek obniżyli - mówił radny Góra.

Z wyjaśnieniem przyszedł Przewdoniczący Rady Gminy, Marian Kryszkowski.

- Na wspólnych komisjach rozmawialiśmy na ten temat bardzo burzliwie. Pytałem wszystkich z osobna, aby wypowiedział się w tym temacie. Większością głosów obniżyliśmy ten podatek z 45 do 40 złotych. Oczywiście pan Góra zaproponował, by obniżyć podatek jeszcze bardziej. Jednak pani skarbnik zasygnalizowała, że jeżeli zejdziemy do minimum, to zadłużymy się i nie będziemy mogli realizować naszych zadań i większość oczywiście to zrozumiała - powiedział przewodniczący.

Przy 3 głosach przeciwnych i 1 wstrzymanym - większością głosów podjęto uchwałę o obniżeniu z 45 złotych na 40 złotych wysokości ceny skupu żyta jako podstawy do obliczania stawki podatku rolnego na 2015 rok.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE