reklama

„Noc muzeów” na Zamku Królewskim

Opublikowano:
Autor:

„Noc muzeów” na Zamku Królewskim  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

AktualnościWczoraj miłośnicy historii i kultury oraz nocne marki mieli nie lada gratkę, ponieważ z okazji ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Noc muzeów”, również w Łęczycy pojawiła się możliwość przesiadywania na zamkowym muzeum w godzinach zakazanych.Już od godziny 18 zwiedzający mogli posłuchać pasjonującego wykładu słynnego popularyzatora historii pana Bohdana Kowalczyka, który opowiadał zebranym ciekawe fakty, na które laicy mogli często nie zwracać uwagi. Dzięki opowieściom historyka mogliśmy zapoznać się z genezą słowa „szczerbiec”, dowiedzieć się czegoś więcej o jabłku jako symbolu władzy, poznać różnice między relikwią a kopią oraz poznać los królewskich insygniów.

 Oprócz tego, gość specjalny przywiózł ze sobą kopię włóczni św. Maurycego, która uznawana jest za symbol władzy cesarzy. Według legend, włócznia ta, jako insygnium władzy, dawała właścicielowi nieograniczone możliwości, co mogło uczynić go niepokonanym.

Zebrani mogli również zwiedzić muzeum wraz z przewodnikiem, który oprowadzał turystów po najciemniejszych zakątkach łęczyckiego zamku. Wszystkie sale i wystawy zostały udostępnione, co skrzętnie wykorzystali miłośnicy historii i z ogromnym zainteresowaniem słuchali wykładów przewodników. Największą atrakcją cieszyła się jednak wieża i możliwość podziwiania łęczyckiej panoramy.

Pogoda na szczęście również dopisała, dlatego na zamkowym dziedzińcu na zainteresowanych również czekało wiele atrakcji. Turyści mogli poznać smak średniowiecznego życia i poznać z bliska ekwipunek rycerski, wyzwać na pojedynek swojego rywala, natomiast nadworne damy mogły obserwować szlachecki bój swoich wybrańców.Również fani skrytobójstwa  mieli możliwość przećwiczenia swojego sokolego oka i postrzelania z łuku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE