Reklama

Nowa wystawa w łęczyckim muzeum

Opublikowano: pon, 6 mar 2017 14:15
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności "Łęczyca późnośredniowieczna i nowożytna w zbiorach Muzeum w Łęczycy" – tak brzmi tytuł nowej wystawy, którą oglądać można w sali recepcyjnej łęczyckiego zamku.Wszystkie zabytki tam ukazane pochodzą z terenu miasta, a pozyskane zostały w różnoraki sposób: w trakcie prac porządkowych, które zorganizowano na zamkowym dziedzińcu jeszcze przed II wojną światową, czy podczas prac wykopaliskowych, prowadzonych w Łęczycy w latach 80-tych XX w. 

Nie brakuje również przedmiotów, gromadzonych przez dwóch łęczyckich kolekcjonerów i miłośników historii: inż. Antoniego Kleina i Zbigniewa Kowalczyka. A oglądać jest co, bowiem miłośnicy historii i nie tylko mogą obejrzeć między innymi monety, należące do dwóch skarbów, odkrytych w ubiegłym stuleciu na ul. Kaliskiej oraz w klasztorze OO. Bernardynów. Wzbogaca ją również materiał fotograficzny ilustrujący zamek łęczycki na przestrzeni lat oraz mało znane zdjęcia z odbudowy zamku w latach 60-70-tych XX w. 

- Cieszymy się, że udało nam się otworzyć nową wystawę, która przedstawia historię miasta Łęczyca. Serdecznie zapraszamy łęczycan oraz grupy szkolne do jej oglądania – mówi p.o. dyrektora muzeum Tomasz Kucharczyk.

Wszystkim zainteresowanym muzeum proponuje również specjalne lekcje związane z tematem wystawy.

Terminy do uzgodnienia pod nr tel. 24 721 89 97 (mgr Tomasz Kucharczyk, mgr Patrycja Zasadzka).

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE