Reklama

Nowe mieszkania socjalne przy ul. Wrzosowej

Opublikowano:
Autor:

Nowe mieszkania socjalne przy ul. Wrzosowej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Do końca bieżącego roku mają - zgodnie z umową podpisana z Przedsiębiorstwem Budownictwa Mieszkaniowego „Marka” z Łęczycy - potrwać prace związane z budową na działce o numerze ewid. 132/3 w Łęczycy zespołu dwóch (A i C) parterowych budynków mieszkalnych wielorodzinnych z wydzielonymi mieszkaniami socjalnymi.Projektowane budynki stanowią kontynuację działań podjętych w roku 2010, służącym pomocy społecznej w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej, a tym samym wyrównywanie szans tych rodzin i osób. W roku 2010 wybudowany został budynek (B) o powierzchni 288,2 m2, w którym zlokalizowano łącznie 9 mieszkań socjalnych z aneksem kuchennym oraz łazienką i pomieszczeniem gospodarczym, każdy o powierzchni ok. 32 m2.

Aktualnie trwają prace budowlane związane z budową kolejnych 2 budynków mieszkalnych, adekwatnie o powierzchni 30-35 m2. Projektuje się budowę budynków mieszkalnych jednokondygnacyjnych o wymiarach zewnętrznych:
Budynek A: 17,68 x 16,38 m
Budynek C: 16,08 x 18,18 m.

Maksymalna wysokość budynków wynosi 4,89 m. Od strony wewnętrznego dziedzińca zaprojektowano zewnętrzne schody prowadzące do mieszkań, oraz przy budynku A pochylnie dla osób niepełnosprawnych prowadzącą do mieszkania przystosowanego dla osób niepełnosprawnych. Do poszczególnych mieszkań prowadza schody zewnętrzne. Każdy budynek składa się z określonej liczby powtarzalnych modułów mieszkalnych z aneksem kuchennym oraz łazienką i pomieszczeniem gospodarczym.. Każdy moduł mieszkalny posiada niezależne wejście oraz własne, dostępne od zewnątrz pomieszczenie gospodarcze (magazyn opału). Moduł mieszkalny składa się z wiatrołapu, pokoju połączonego z kuchnią oraz łazienki. Ogrzewanie mieszkań zapewnią piece z wężownicą umieszczone w kuchni każdego modułu. Budynki projektuje się przykryć dachem kopertowym o nachyleniu połaci 27%.
 

Mamy nadzieję, że realizacja tej inwestycji przyczyni się do pozytywnych zmian w życiu nowych lokatorów przy ul. Wrzosowej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE