Reklama

Nowy rozkład jazdy – nowe problemy

Opublikowano:
Autor:

Nowy rozkład jazdy – nowe problemy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Wprowadzony przez łęczyckie Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej nowy rozkład jazdy, obowiązujący od 1 marca br. pomimo dobrych intencji, spotkał się ze sporym niezadowoleniem ze strony pasażerów. Klienci zarzucają PKS-owi, że ten zlikwidował część połączeń na linii Łęczyca-Łódź, z których korzystają osoby pracujące na co dzień w Łodzi, a mieszkające w Łęczycy. Chodzi przede wszystkim o poranny kurs o godzinie 6:00, jak również powrotny z Łodzi o godzinie 15:50.Mniejsza ilość kursów oraz fakt, że autobusy zastąpiono busami spowodował frustrację wśród pasażerów.

Prezes PKS Łęczyca Krzysztof Mordzak przyznaje, że klienci zgłaszali swoje zastrzeżenia, a samo przedsiębiorstwo monitoruje sprawę. 

- Nowy rozkład wprowadziliśmy na podstawie obserwacji, ponieważ zdarzało się, że jeździły puste samochody. Ten rozkład funkcjonuje 2 tygodnie, a pasażerowie rzeczywiście zgłaszają uwagi dotyczące porannego kursu – mówi prezes – oczywiście nie twierdzimy, że nowy rozkład jest jedyny i słuszny, staramy się dostosować do uwag.

Prezes mówi także, że jednym z wprowadzonych rozwiązań jest zastąpienie busów autobusami.

- Rozważamy różne warianty, jak mówiłem, minęły dopiero dwa tygodnie. Po obserwacjach dajemy większe auta, aby zwiększyć możliwą ilość miejsc i staramy się reagować na bieżąco. W przypadku konieczności, będziemy rozważali również inne warianty. 

Czy wprowadzone zmiany rozwiążą komunikacyjny problem? Za to na pewno trzymają kciuki sami pasażerowie, jak i PKS. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE