Reklama

Obniżki płac dla prezesów PEC i PGKiM?

Opublikowano:
Autor:

Obniżki płac dla prezesów PEC i PGKiM? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Przewodniczący rady miasta, Zenon Koperkiewicz wystąpił do burmistrza oraz rad nadzorczych miejskich spółek o zmniejszenie pensji prezesom PGKiM-u i PEC-u. Zmiana ma być diametralna, gdyż zarobki rzędu około 16 tysięcy zmniejszyć się mają o połowę!Zenon Koperkiewicz zmiany zasugerował na jednej z ostatnich sesji rady miasta. Wtedy to też Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej przeszły ogromne zmiany kadrowe. Przypomnijmy, że odwołano prezesa PGKiM Jana Chuckiego, a na jego miejsce wstąpił Janusz Muszyński. Natomiast w radzie nadzorczej odwołano dwóch członków: Wojciecha Wodzińskiego, przewodniczącego RN i Włodzimierza Bakalarza. Ich miejsca zastąpiły: Halina Kowalska i Janina Moruzgała. Stanowisko prezesa PEC-u stracił Marek Stasiak. Na jego miejsce powołano Jana Budzińskiego, który w poprzednich latach pełnił funkcję sekretarza miasta.- Zwracając się do Pana na forum sesji Łęczycy z wnioskiem o urealnienie właściwych relacji wynagrodzeń prezesów miejskich spółek, jak PEC i PGKiM (pensje poniżej 10 tysięcy złotych, a dokładniej 8-9 tysięcy brutto) chciałbym uniknąć możliwości posądzenia nas, czyli samorządu, jak i Pana przez Mieszkańców Łęczycy o napełnianie kieszeni ludziom z tzw. układu , o które to w przypadku Pańskich decyzji przy powoływaniu prezesów i innych stanowisk nie posądzam - wyjaśniał przewodniczący rady miasta.

- Ja również, patrząc na realia naszego Miasta i poszanowania pieniędzy podatników w kadencji 2006 - 2010 przekonałem Radnych i wprowadziłem tzw. ryczałty oraz uchwałę tzw. ,,tysiąc", czyli Przewodniczący Rady Miasta z kwoty 1562zł. otrzymuje przy wszelkich składnikach poniżej 1 tysiąca zł. łącznie z tzw. umowami cywilno - prawnymi Burmistrza i nie ma mowy o podwyżce choćby o złotówkę dla nas - Radnych - kontynuował K. Koperkiewicz.

Decyzja o diametralnym cięciu należeć będzie do rad nadzorczych oraz do burmistrza miasta. Czy prezesi spółek zarabiać będą o połowę mniej? Sprawę będziemy monitorować.

Artykuły nawiązujące do tematu:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE