Reklama

Obowiązkowa ewidencja bezodpływowych (szamb) oraz przydomowych oczyszczalni ścieków

Opublikowano:
Autor:

Obowiązkowa ewidencja bezodpływowych (szamb) oraz przydomowych oczyszczalni ścieków - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Do 31 października 2017 r. właściciele nieruchomości na terenie Łęczycy posiadający zbiornik bezodpływowy (szambo) lub przydomową oczyszczalnię ścieków muszą wypełnić druk zgłoszenia i dostarczyć go do Wydziału Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta (pok. nr 45).Zgodnie z art. 5 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 1289) właściciele nieruchomości zapewniają utrzymanie czystości i porządku, w szczególności przez przyłączenie nieruchomości do istniejącej sieci kanalizacyjnej. W przypadku, gdy budowa sieci kanalizacyjnej jest technicznie lub ekonomicznie nieuzasadniona, obowiązkiem właściciela nieruchomości jest wyposażenie jej w zbiornik bezodpływowy nieczystości ciekłych lub w przydomową oczyszczalnię ścieków. Stosownie do art. 3 ust. 3 pkt 1 i 2 powołanej wyżej ustawy, gminy mają obowiązek prowadzenia ewidencji zbiorników bezodpływowych na nieczystości płynne (szamb) oraz ewidencji przydomowych oczyszczalni ścieków. 

Druki zgłoszenia dostępne są w Biurze Podawczym Urzędu Miasta, Wydziale Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska (pok. 45) lub na stronie internetowej Urzędu http://www.leczyca.info.pl. 

Wypełnione druki prosimy składać w Urzędzie Miasta w pok. nr 45. 

Jednocześnie informujemy, że podczas przeprowadzania kontroli posiadanych zbiorników bezodpływowych, będą sprawdzane umowy oraz rachunki potwierdzające wywóz nieczystości ciekłych przez przedsiębiorców, którzy otrzymali zezwolenie Burmistrza Miasta Łęczyca na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych z terenu miasta Łęczyca. 

Prosimy mieszkańców o współpracę oraz udzielanie informacji niezbędnych do dokonania aktualizacji ewidencji zbiorników bezodpływowych i przydomowych oczyszczalni ścieków. 

Informujemy, iż osoby które nie mają jeszcze podpisanych umów na opróżnianie zbiorników bezodpływowych powinny to uczynić niezwłocznie. 

W plikach poniżej można pobrać wykazd podmiotów uprawnonych do zawarcia umowy na opróżnanie zbiorników bezodpływowych oraz transport nieczystości ciekłych na terenie miasta Łęczyca oraz druk zgłoszenia zbiorników bezodpływowych lub przydomowych oczyszczalni ścieków.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE