Reklama

Obywatele zdecydowali – dwa projekty z naszego powiatu zawarte w Budżecie Obywatelskim!

Opublikowano:
Autor:

Obywatele zdecydowali – dwa projekty z naszego powiatu zawarte w Budżecie Obywatelskim! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Do 22 października trwało głosowanie w sprawie zgłoszonych do realizacji, a zarekomendowanych przez Zarząd Województwa Łódzkiego, projektów, które zawarte zostaną w Budżecie Obywatelskim na przyszły rok. Z naszego powiatu do fazy głosowania przeszło 6 projektów, które rywalizowały w swojej kategorii – Subregionu Północnego, który obejmował powiaty: łęczycki, zgierski, kutnowski i łowicki – a projektów było łącznie 31.Na stronie Budżetu Obywatelskiego opublikowano wyniki tego głosowania i tym przyjemniej jest nam ogłosić, że swojej realizacji doczekają się dwa zadania z naszego powiatu, spośród wybranych sześciu z całego subregionu.Są to: 

- Subregionalne Centrum Zdrowego Seniora – (Nazwa zadania – PN157) – Koszt realizacji – 149 770 zł

Celem projektu jest profilaktyka prozdrowotna wśród osób starszych, dotycząca szczególnie schorzeń układu kostno-stawowego, układu mięśniowego, krwionośnego oraz chorób otępiennych. Zadaniem Centrum będzie aktywizacja i integracja seniorów. W ramach Centrum Zdrowego Seniora uruchomione zostaną bezpłatne zajęcia: gimnastyka rehabilitacyjna z uwzględnieniem bólów kręgosłupa i innych problemów układu kostno-stawowego, gimnastyka dla osób z problemami kardiologicznymi, nordic walking. W ramach zajęć organizowane będą zajęcia na pływalni. Ponadto organizowane będą warsztaty rękodzielnicze będące profilaktyką zaburzeń otępiennych oraz uruchomiony zostanie telefon życzliwości dla osób starszych. Lekarze pozytywnie oceniają powstanie Centrum. Twierdzą, że jego działanie pozwoliłoby na kontynuowanie rehabilitacji po różnego rodzaju zabiegach czy operacjach.

- Kultura łączy pokolenia - łódzkie bez barier (Szkoła Podstawowa w Topoli Królewskiej) - (Nazwa zadania - PN103) - Koszt realizacji 110 000 zł 

Projekt dotyczy cyklicznych (raz w miesiącu) wyjazdów w ciągu roku m.in.. do łódzkich teatrów i filharmonii grupy mieszkańców - około 150 osób - z terenów wiejskich położonych w subregionie północnym województwa łódzkiego. Głównym celem projektu jest zwiększeni dostępu do narodowych zasobów kultury, wyrównywanie szans edukacyjnych, przygotowanie do świadomego, aktywnego i odpowiedzialnego uczestnictwa w życiu kulturalnym i społecznym. Realizacja projektu przyczyni się do wyrównywania szans rozwoju intelektualnego oraz podniesienia jakości życia mieszkańców z obszarów wiejskich, co z kolei wpłynie efektywnie na rozwój regionu. Dzięki lepszej dostępności do dóbr kultury nastąpi wzrost stopnia identyfikacji mieszkańców z województwem.

Pierwszy z nich otrzymał łącznie 2399 punktów (244 internetowo i 2155 papierowo), natomiast drugi 3500 punktów (838 internetowo i 2662 papierowo).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE