Reklama

Odbierz bony na szkolenie pracowników

Opublikowano:
Autor:

Odbierz bony na szkolenie pracowników - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Aż 6 000,00 zł na jednego pracownika, a 50 000,00 zł w skali firmy może pozyskać pracodawca z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w ramach programu dofinansowania do szkoleń pracowników. Pieniędzmi na inwestycje w rozwój kadry dysponuje Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, która 21 listopada br. przeprowadziła spotkanie informacyjne dla zainteresowanych otrzymaniem dotacji w Urzędzie Miejskim w Łęczycy.

Program Strefa RozwoYou cieszy się tak dużą popularnością, że pierwsze środki w wysokości 2 mln zł rozeszły się w ciągu 6 godzin, natomiast kolejne 2 mln zł zostały rozdysponowane na szkolenia w ciągu 10 minut. Proszę się jednak nie martwić. Na przedsiębiorców zainteresowanych podniesieniem kwalifikacji swoich pracowników czeka jeszcze 20 mln zł – mówi prowadząca spotkanie Katarzyna Rybak z Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Gdzie należy szukać informacji oraz co zrobić, by wziąć udział w programie? Pierwszy krok to zapisanie się do Newslettera, który informuje na bieżąco o terminach naborów oraz szczegółach udziału w projekcie (www.strefarozwoju.lodz.pl). Warto zajrzeć również na stronę www.uslugirozwojowe.parp.gov.pl, by uzyskać informacje na temat wachlarza szkoleń, jaki jest oferowany na interesującym nas obszarze oraz określonym terminie. Otrzymane w ramach programu środki uprawniają do skorzystania ze szkoleń, doradztwa oraz studiów podyplomowych.

– Największą popularnością wśród pracodawców cieszą się kursy prawa jazdy kategorii C i E, obsługi koparko-ładowarki, kosmetyczne z zakresu makijażu permanentnego, a także szkolenia związane z obsługą programów Word, Excel, programów księgowych oraz kursy językowe. Duże zainteresowanie wzbudzają szkolenia dla programistów, a także pozwalające zdobyć umiejętności w spawaniu światłowodów – dodaje Katarzyna Rybak.

Projekt zakłada dofinansowanie do 80% budżetów szkoleniowych ze środków unijnych. Obok podniesienia kwalifikacji pracowników i aktualizacji ich kompetencji, pracodawcy stają przed szansą dostosowania firm do zmian gospodarczych, dzięki nabyciu nowych umiejętności przez zatrudnioną kadrę. Program potrwa do kwietnia 2019 roku, natomiast wnioski przyjmowane będą do grudnia 2018 r.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE