Reklama

Oddając krew, dzielisz się bezcennym darem

Opublikowano:
Autor:

 Oddając krew, dzielisz się bezcennym darem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności 22-26 listopada obchodzone są Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK. Jego początki sięgają 1958 roku, kiedy Polski Czerwony Krzyż podjął pierwsze działania na rzecz propagowania idei oddawania krwi.– W Dniach Honorowego Krwiodawstwa pragnę skierować do wszystkich Krwiodawców serdeczne życzenia i podziękowania za dzielenie się cząstką siebie. Wasza bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi jest nieoceniona –  mówi wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca Monika Kilar-Błaszczyk.

Krew to płynna tkanka łączna, krążąca w naczyniach krwionośnych. Nie ma na świecie drugiej, tak unikalnej i życiodajnej substancji jak krew. Mogą ją wytworzyć jedynie ludzkie organizmy. W wielu regionach kraju sytuacja jest na tyle dramatyczna, że z powodu braku krwi szpitale wstrzymują planowe operacje, dlatego tak ważne jest oddawanie krwi, do czego zachęcają ogólnopolskie kampanie prowadzone przez Ministerstwo Zdrowia.

Mieszkańcy Łęczycy mogą podzielić się najcenniejszym darem, jakim jest krew. W każdy piątek przed kinem „Górnik” w godzinach 8.00 do 11.30 na krwiodawców czeka mobilny punkt pobierania krwi – krwiobus.

Twoja krew może uratować czyjeś życie!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE