Reklama

Odpust ku czci św. Marcina w Chwalborzycach

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności 11 listopada w parafii Chwalborzyce miał miejsce doroczny odpust ku czci św. Marcina biskupa, patrona tej wspólnoty parafialnej. Uroczystość zgromadziła wielu parafian i gości, a także kapłanów z całego dekanatu uniejowskiego z ks. dziekanem Andrzejem Ziemieśkiewiczem na czele.Uroczystej sumie odpustowej przewodniczył i homilię wygłosił kustosz Sanktuarium Maryjnego w Błennej na Kujawach ks. Waldemar Pasierowski. W Sanktuarium tym znajduje się słynący łaskami obraz Matki Bożej Łaskawej Księżnej Kujaw, który 15 sierpnia koronował biskup włocławski Wiesław A. Mering.

Wzorując się na życiu św. Marcina, który obcina mieczem połowę swojego płaszcza, aby przykryć zziębniętego żebraka, Kaznodzieja mówił do zgromadzonych w chwalborskiej świątyni wiernych o miłości do Boga i drugiego człowieka, która jest w każdym z nas i należy się o nią troszczyć, aby życie nasze nie było udręką. Pomyślmy czasem, mówił, jaki jest nasz wkład w ilustrowanie Chrystusowej Ewangelii, jakie fakty udało nam się wysłać do nieba? Pomyślmy o tym tutaj na ziemi, aby przygotowane dla nas miejsce w niebie nie pozostało puste!

Oprawę muzyczną liturgii przygotował miejscowy organista pan Przemysław Daszko wraz ze scholą Effata. Mszę świętą i procesję eucharystyczną uświetniła Orkiestra Dęta z OSP w Stemplewie. Swoją obecność zaznaczyła brać strażacka z Chwalborzyc i Domanina wraz z pocztami sztandarowymi.

Po uczcie duchowej na wszystkich uczestników uroczystości czekała pyszna, gorąca grochówka oraz słodki deser!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE