Reklama

"Odsiadywał" wyrok, kiedy usłyszał kolejne zarzuty za oszustwa

Opublikowano:
Autor:

"Odsiadywał" wyrok, kiedy usłyszał kolejne zarzuty za oszustwa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności 20-latek oferował do sprzedaży olej napędowy, a po wpłaceniu przez pokrzywdzonych zaliczki nie wywiązywał się z umowy. Łącznie od 16 osób zamieszkałych na terenie pięciu różnych województw wyłudził ponad 10 tys. zł. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.Kryminalni z łęczyckiej komendy pracowali nad sprawą oszusta, który na przełomie maja i lipca 2015 roku oszukał 16 osób. Pierwszy sygnał w sprawie otrzymali w listopadzie 2015 roku. Wtedy to śledczy przyjęli zawiadomienie od mężczyzny, który twierdził, że w zamian za ustaloną transakcję zakupu oleju napędowego wpłacił na konto nieznanego mu mężczyzny 300 złotych. Zgodnie z warunkami umowy po wpłacie miał otrzymać towar. Niestety w finale nie dostał paliwa i nie odzyskał zaliczki.

Kryminalni analizując zgromadzony materiał ustalili, że mężczyzna, który złożył zawiadomienie nie jest jedynym pokrzywdzonym. Sprawa nabrała tempa, a działania prowadzono dwutorowo, tzn. z jednej strony policjanci gromadzili materiał przeciwko oszustowi, przyjmując kolejne zawiadomienia, z drugiej poszukiwali podejrzewanego o przestępstwa, wytypowanego 20-latka. Czynności utrudniał fakt, że pokrzywdzonymi okazały się osoby zamieszkałe na terenie pięciu różnych województw.

Funkcjonariusze dotarli do 16 pokrzywdzonych. Okazało się, że sprawca za każdym razem działał w ten sam sposób. Dzwonił do wytypowanego odbiorcy oleju napędowego. Umawiał się na wpłatę zaliczki na konto, po czym znikał z pieniędzmi, nie wywiązując się umowy.

Kryminalni znaleźli 20- latka w areszcie śledczym w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności. Mężczyzna usłyszał 16 zarzutów osiągnięcia korzyści majątkowej poprzez doprowadzenie pokrzywdzonych do niekorzystnego rozporządzania swoim mieniem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE