Reklama

Ofensywa w sprawie łęczyckiego szpitala

Opublikowano:
Autor:

Ofensywa w sprawie łęczyckiego szpitala - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Łęczycy Andrzej Pietruszka wielokrotnie podkreślał jak ważna dla placówki jest modernizacja i rozbudowa bloku operacyjnego. W związku z tym, poprzedni tydzień był pracowity dla dyrektora i senatora Przemysława Błaszczyka, którzy wspólnie odbyli dwa niezwykle ważne spotkania w sprawie łęczyckiego szpitala.Pierwsze miało miejsce w poniedziałek (25 kwietnia), gdzie panowie byli u wojewody łódzkiego Zbigniewa Raua, a także wicewojewody Karola Młynarczyka i przedstawili obecną sytuację placówki.- U pana wojewody i wicewojewody przebywaliśmy ponad 4 godziny, co świadczy o dużym zainteresowaniu naszymi sprawami i naszą prośbą  – mówi Andrzej Pietruszka – Rozmowa była na bardzo wysokim poziomie merytorycznym, ponieważ pan wicewojewoda Karol Młynarczyk jest również lekarzem i doskonale rozumiał nasze potrzeby.Senator Przemysław Błaszczyk także jest zadowolony z odbytej rozmowy.- Udało nawiązać się pewną nić porozumienia. Najważniejsze dla nas było omówienie obecnej sytuacji szpitala i przedstawienie projektu rozbudowy bloku operacyjnego. Zarówno pan wojewoda Zbigniew Rau, jak i wicewojewoda Karol Młynarczyk z dużym zrozumieniem podeszli do naszej sprawy. 

Drugie spotkanie miało miejsce w Warszawie w piątek (29 kwietnia). Panowie gościli u marszałka senatu Stanisława Karczewskiego i również przedstawili sytuację placówki.

- Rozmowa odbyła się w bardzo miłej atmosferze, gdzie wspólnie z dyrektorem przedstawiliśmy sytuację szpitala. Pan marszałek, który z zawodu jest lekarzem chirurgiem bardzo otwarcie podszedł do naszej sprawy. Wraz z dyrektorem poprosiliśmy go o wsparcie przy realizacji projektu rozbudowy szpitala – mówi senator Przemysław Błaszczyk.

Dyrektor Andrzej Pietruszka dodaje, że zarówno marszałek senatu jak i wojewoda wraz z wicewojewodą wykazywali dużą przychylność.

- W trakcie rozmów odczucia pana senatora, jak i moje, były takie, że panowie wykazywali duże zainteresowanie i przychylność związaną z pomocą dla naszego szpitala.

Na koniec każdego spotkania dyrektor wręczył również zaproszenia rozmówcom do odbycia wizyty w naszym szpitalu.

- Wręczyłem wraz z panem senatorem zaproszenia do odwiedzenia naszego szpitala w terminie dowolnym. Pan marszałek przyjął nasze zaproszenie z zadowoleniem i po uzgodnieniu z terminu, ma odwiedzić placówkę. Wstępną datą jest czerwiec. Zaproszenia przekazaliśmy także podczas naszej wizyty u pana wojewody.

Andrzej Pietruszka zwrócił również uwagę na to, że ruszyła publiczna zbiórka pieniędzy na rzecz modernizacji placówki, która musi posiadać wkład własny. Zaznaczył jednak, że najważniejsze w tym jest pokazanie inicjatywy społeczeństwa , które w ten sposób może wykazać potrzebę na ten rodzaj inwestycji.

Osoby, które chcą wpłacić dobrowolną darowiznę na ten cel mogą także wpłacać pieniądze na:

NUMER NRB RACHUNKU – 95 9263 0000 0668 9067 2061 0002

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE