Reklama

Reklama

Oficjalny hejnał Koła Łowieckiego nr 31 "Bażant"

Opublikowano: pt, 27 maj 2016 14:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności 14 maja podczas Zgromadzenia Walnego członków Koła Łowieckiego nr 31 „Bażant” w Świnicach Warckich miało miejsce szczególne wydarzenie. Jednym z punktów programu Zgromadzenia Walnego było bowiem podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia utworu muzycznego skomponowanego specjalnie na tą okoliczność przez Maksymiliana Milczarka – kierownika muzycznego ZRSM „Hubertusy” jako oficjalny hejnał tego Koła.Wspomniane przeprowadzenie procedury legislacyjnej poprzedziło wykonanie na żywo przed Zgromadzeniem Walnym przez Zespół „Hubertusy” procedowanego utworu muzycznego. Prezentacja została wykonana w dwóch wersjach.

Reklama

W pierwszej wersji Kolega Adrian Sobczyński wykonał utwór na rogu myśliwskim - solo, następnie to samo dzieło muzyczne wykonał Zespół w aranżacji na kwartet rogów myśliwskich. Po tej krótkiej prezentacji, Zgromadzenie Walne przystąpiło do głosowania i jednogłośnie przyjęło uchwałę mianującą w/w dzieło muzyczne jako oficjalny hejnał Koła Łowieckiego nr 31 „Bażant” w Świnicach Warckich.

Posiadanie przez Koło Łowieckie własnego sztandaru, jak również hejnału identyfikującego pod względem muzycznym to Koło jest wielkim zaszczytem i chlubą dla jego członków. Stało się więc piękną tradycją we współczesnej historii polskiej muzyki myśliwskiej – komponowanie hejnałów, hymnów kół łowieckich, organizacji PZŁ, festiwali muzyki myśliwskiej, itp. Doskonałym obrazem tej twórczości jest portal internetowy: www.muzyka.mysliwska.pl na łamach którego, publikowany jest cały dorobek tej dziedziny. W ten sposób budujemy nasze wspólne polskie muzyczne dziedzictwo kulturowe, z którego możemy być bardzo dumni. Dziękujemy więc muzykom, kompozytorom, pasjonatom muzyki myśliwskiej, posiadającym muzyczny talent twórczy za ubogacanie naszej muzycznej dziedziny łowiectwa. Wszyscy członkowie Koła Łowieckiego nr 31 „Bażant” w Świnicach Warckich dziękują przy tej okazji naszemu Koledze Maksymilianowi Milczarkowi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.