Reklama

Ojciec walczy w sądzie o córkę! Boi się dyskryminacji ze strony temidy!

Opublikowano:
Autor:

Ojciec walczy w sądzie o córkę! Boi się dyskryminacji ze strony temidy! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Walczący o prawo opieki nad dzieckiem Marcin Błaszczyk postanowił wytoczyć ciężkie działa. We wtorek złożył wniosek o ograniczenie praw rodzicielskich matce swojej córki, a na rozprawie oskarżył jej obecnego narzeczonego o groźby karalne. - Muszę się bronić dlatego chce wiedzieć czy jest dyskryminacja ojców w sądzie w Łęczycy? - pytał sędzi prowadzącej rozprawę. Mężczyzna zapowiada także pikietę stowarzyszenia Dzielny Tata.Przypomnijmy, że Marcin Błaszczyk walczy o przyznanie mu możliwości widzenia się z córką Sandrą. O sprawie pisaliśmy już na łamach "Lokalnej" (nr 221 - 14 sierpnia 2013). Obecnie łęczycanin ma możliwość widzenia jej co dwa tygodnie, jednak mężczyzna twierdzi, że spotkania nie dochodzą do skutku ze względu na matkę dziewczynki, która uniemożliwia widzenia. Pan Marcin stara się o zmianę sposobu kontaktu z córką.

- Sandra, choć poznaje mnie, nie wie, że jestem jej tatą. Nie mówiłem jej tego, bo nie wiem, jak mogłaby zareagować - mówił w sądzie Marcin Błaszczyk.

Mężczyzna chciałby, by dziecko spędzało u niego każdy nieparzysty weekend miesiąca.

- Mieszkam z matką, siostrą i jej dziećmi. Mamy zabawki, jest miejsce do spania dla jeszcze jednego dziecka. Jednak matka Sandry nie chce się na to zgodzić. Gdy tylko widzi mnie w Świnicach zastrasza mnie sądem, dzwoni na policję - zeznawał łęczycanin.

Z kolei matka dziewczynki twierdzi, że pan Marcin jest agresywny, a Sandra się go boi.

- Była taka sytuacja 23 września zeszłego roku, gdy wracałam z córką ze szkoły przez las. Błaszczyk wyskoczył na nas zza krzaków, przewrócił mnie i zaatakował. Innym razem gdy jechałam z Sandrą ze szpitala wsiadł w połowie drogi do autobusu i zaczął się szarpać. Dziecko się go boi, na sam jego widok zaczyna płakać - mówiła Monika M., matka dziewczynki. - Warunków w miejscu zamieszkania ojca nie ma, jego matka jest alkoholiczką. Jeśli Błaszczyk chce widzieć się z Sandrą, niech odbywa się to w obecności kuratora i w miarę możliwości u mnie w domu.

Na te słowa ostro zareagował ojciec Sandry.

- Tego już za wiele, to jest stek bzdur. Jeszcze dziś napiszę wniosek do prokuratury o składanie fałszywych zeznań - mówił pan Marcin.

Sprawa prokuratorska dotyczyć będzie mogła również narzeczonego Moniki M., który również pojawił się w sądzie. W rozmowie telefonicznej grozić miał M. Błaszczykowi, że "z kolegami zrobi mu wjazd na chatę" i że łęczycanin ma "zakaz wstępu na Świnice".

Sąd z kolei nie chciał przesłuchać świadka powołanego przez ojca.

- Muszę się bronić dlatego chce wiedzieć czy jest dyskryminacja ojców w sądzie w Łęczycy? - pytał oburzony mężczyzna, który zapisał się do organizacji Dzielny Tata, która w całej Polsce walczy o prawa ojców.

- Tak jest w całym kraju, że sądy faworyzują matki. Planujemy przyjechać do Łęczycy z pikietą - mówił Marcin Błaszczyk, który złożył także w sądzie wniosek o ograniczenie praw rodzicielskich matce Sandry.

Ostatecznie sąd odroczył rozprawę, zalecając kuratorowi skontrolowanie możliwości sprawowania opieki i wykonanie wywiadu środowiskowego w mieszkaniu ojca, przesłanie policyjnej notatki służbowej z wydarzenia w lesie, przesłanie informacji z wydziału karnego dotyczących spraw, które toczyły się przeciwko Marcinowi Błaszczykowi oraz opinii ze Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, dotyczącej możliwości sprawowania opieki przez ojca i jego więzi z córką.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE