Reklama

Okiem Kucharza: Jest taka akcja, żebyśmy dali piątaka

Opublikowano:
Autor:

Okiem Kucharza: Jest taka akcja, żebyśmy dali piątaka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Zacznę optymistycznym akcentem i napiszę, że piątkowy pokaz poloneza wyszedł po prostu super. Niby mała rzecz, a cieszy. Niby nic nowego, a z drugiej strony zaskoczyło oryginalnością. Okazało się, że w listopadzie było znacznie cieplej niż np. podczas obchodów trzeciomajowych, gdzie puste krzesełka trochę raziły. Ogromne brawa dla uczniów i nauczycieli I LO i pokornie prosimy o więcej takich inicjatyw.***Cios za cios. Gdy radni obniżali pensję burmistrzowi, radny Zasada rzucił, że dzięki temu będzie więcej pieniędzy w budżecie i spokojnie powinno starczyć na gadżety promocyjne. Teraz z kolei do magistratu trafiła faktura na 23 tysiące wystawiona przez PKP i pełnomocnik burmistrza Jakub Pietkiewicz nie pozostał dłużny, mówiąc, ze skoro radni nie obniżyli sobie diet, to powinni zapłacić rachunek, bo w sumie to są skutki ich decyzji.No i tak patrzę i widzę, że 8 radnych było za uchyleniem uchwały. To ta ósemka ma płacić? Dwóch z kolei się wstrzymało, to też powinni się zrzucać? Wiecie, milczenie jest zgodą i te sprawy. No, ale gmeram dalej i widzę, że łącznie 13 radnych brało udział w głosowaniu, dwóch nie było. To ci nieobecni też się zrzucają?

Czy odpowiedzialność zbiorowa i niech wszyscy płacą, cała piętnastka? O, wiem! Za przejęciem kolejki była siódemka radnych, za uchyleniem tej uchwały ósemka, więc może ta siódemka po prostu niech zapłaci, skoro takiego zamieszania narobiła?

Pytam, bo nie wiem, a sam pomysł wydał się ciekawy.

Albo może zróbmy społeczną zrzutę? Od każdego mieszkańca weźmy po piątaku. Zostanie z nawiązką, więc resztę wykorzysta się na gadżety. I obie strony będą zadowolone. 

Jak dobrze, że nie cierpię na chorobę lokomocyjną, bo podejrzewam, że bym regularnie rzygał od tego błędnego koła.

Zastanawia mnie, czy wystawiona faktura rzeczywiście obejmuje poniesione koszty przez PKP przy zliczaniu swojego majątku i dlaczego wcześniej nic w tej sprawie nie było wiadomo? Ba, nie tylko w tej sprawie, bo ogólnie nic nie było wiadomo.

No i co zrobi z tym urząd miasta? 23 tysiące piechotą nie chodzą, często podobna kwota była elementem sporu między radnymi a burmistrzem, więc fajnie by było, jakbyśmy (my, mieszkańcy) nie stracili jej ot tak.

***

Późno, bo późno, ale zawsze. 

Listopad, a ten biedny Robert Urbanek tak marznie na tym urzędzie. Ostatnio mnie taka myśl naszła, że coś mi się nie zgadza.

Bo pan burmistrz powiedział, że baner jest piękną ozdobą Łęczycy. Ale z drugiej strony trwa spór z wykonawcą o pieniądze. Skoro jest piękną ozdobą, to dlaczego nie ma kto zapłacić? Piękno kosztuje!

Albo dogadać się i dopłacić trochę, żeby temu Robertowi chociaż czapkę Mikołaja domalowali. I tak zaraz święta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE