Reklama

Okiem Kucharza: Prasłowiańska grusza chroni w swych konarach plebejskiego uciekiniera

Opublikowano:
Autor:

Okiem Kucharza: Prasłowiańska grusza chroni w swych konarach plebejskiego uciekiniera - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Także tego… Coś by wypadało napisać, choć przyznam, że ciężko jest cokolwiek napisać, bo tak naprawdę… nic się nie dzieje. To znaczy, dzieje się, a i owszem, ale zauważam już taką świąteczną atmosferę, która powoduje, że ludzie bardziej myślą o przedświątecznych porządkach i zakupach.Oczywiście nie ma w tym nic zlego, po prostu czas, w jakim obecnie się znajdujemy, powoduje pewne rozluźnienie. Dlatego zważając na to rozluźnienie, zastanawiałem się, co by tutaj napisać.I w zasadzie temat sam wpadł mi w łapska.No, ale od początku. Lubię teorie spiskowe. Jak to się mówi, w tym szaleństwie jest metoda i dlatego uważam, że każda, nawet najgłupsza teoria spiskowa ma w sobie to coś. No bo, ktoś musiał to wymyślić. Ktoś musiał przeanalizować ciąg przyczynowo-skutkowy i dojść do ostatecznego wniosku.Dlatego mamy mnóstwo teorii spiskowych. Jedne mniej, drugie bardziej szalone. Są oczywiście teorie tak szalone, że aż absurdalne. Dla przykładu podam, że jedna z teorii spiskowych mówiących o porządku świata i wolnej woli głosi, że… światem rządzą jaszczuroludzie. Autentyk. Co ciekawe, jest jakiś procent Amerykanów (no, a kogo by innego…), którzy w to wierzą.

Według tej teorii, w pewnej fazie ewolucji świata i osobników go zamieszkałych, ewolucja poszła nie w tym kierunku, co trzeba i z jaszczurek i ludzi powstało coś… hm… na pozór mutantów. Czyli ci słynni jaszczuroludzie, którzy maskują się wśród społeczeństwa. Więc te gady potrafią przybrać postać człowieka, są na usługach kosmitów, czy czegoś tam i dążą do zagłady ludzkości. Stąd tyle zła na świecie. Niezły odpał, nie?

No, ale wróćmy do Łęczycy. Ostatnio trafiła do mnie wieść gminna, która głosi, że „w końcu pokazaliśmy (my, jako redakcja) swoją prawdziwą naturę i teraz bez wahania uderzamy w burmistrza”.

Cokolwiek by znaczyła ta prawdziwa natura i to uderzanie w burmistrza, ale… zaciekawiło mnie to. Tę wieść usłyszałem od czytelnika. Od osoby kompletnie niezwiązanej z lokalnym samorządem i osoby, że tak to określę, neutralnej. Więc zacząłem dopytywać, o co chodzi.

W odpowiedzi usłyszałem, że nooo piszemy o burmistrzu niepochlebnie, że niepotrzebnie go atakujemy i w ogóle.

Wypadałoby jakoś skonfrontować ową plotkę, z tym, co się dzieje rzeczywiście. Więc przejrzałem nasze ostatnie publikacje: miasto remontuje drogi, miasto stawia wiaty, miasto wynajęło lodowisko, burmistrz docenił gimnazjalistów za Sumo Challenge… grubo. Same negatywne artykuły.

W tej plotce chodzi oczywiście o artykuł związany z „niecodzienną wymianą zdań” między burmistrzem Krzysztofem Lipińskim a radnym Zasadą. Więc, napiszę tak – w życiu przeczytałem ogromne ilości artykułów, z różnych gazet, czy portali, które bezpardonowo i frotnalnie przypuszczały, bądź nadal przypuszczają, ataki na polityków. Zarówno ogólnopolskich, jak i lokalnych.

Myślę, że staraliśmy się przekazać jedynie suche fakty. Nie ma tam żadnego podsumowania, ani żadnej oceny zachowania zarówno radnego, jak i burmistrza. Nie ma czegoś w stylu: „Burmistrz pokazał swoją prawdziwą, długo ukrywaną naturę, odpowiadając w sposób wielce nieodpowiedni i niestosowny, radnemu, któremu, jak zawsze zależy na dobru mieszkańców. Pozostaje zadać pytanie, co kierowało burmistrzem? Czy ma coś do ukrycia?”

Oczywiście to wszystko to czysty przykład, coś, pod czym w życiu bym się nie podpisał. Zależało mi jedynie na pokazaniu kontrastu, między tym, co powstało, a tym, co mogłoby powstać, jeżeli teoria byłaby prawdziwa.

Kiedyś pisałem, że dziennikarz jest jeden, a recenzentów wielu. I każdy recenzent będzie widział tę niby jedną prawdę inaczej. I to się właśnie stało w tym przypadku.

Jednak ciąg przyczynowo-skutkowy i wnioskowanie trochę przerosło twórcę teorii. Dlatego tę teorię spiskową wkladam do zakładki, z tą o jaszczuroludziach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE