Reklama

Okiem Kucharza: Rok szkolny czas zacząć

Opublikowano:
Autor:

Okiem Kucharza: Rok szkolny czas zacząć - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Pewien cykl się skończył, a pewien rozpoczął. Czy zakończy on się pozytywnie? No cóż, to zależy od tych, którzy w owym cyklu biorą udział. A mówimy oczywiście o roku szkolnym 2017/2018.Czy reforma szkolnictwa była potrzebna? Osobiście twierdzę, że tak, natomiast uważam również, że na ocenę jej efektywności przyjdzie jeszcze czas. Na tę chwilę nie ma sensu wykłócać się o to, jakie ona przyniesie skutki, bo jest na to za wcześnie. Możemy natomiast porozmawiać nad sposobem jej wprowadzenia, a ten moim zdaniem był lekko nieelegancki. Bo to wyglądało na zasadzie: my (rząd) mamy pomysł, a wy (samorząd) go zrealizujcie. Nie obchodzi nas co i jak, macie terminy, do roboty. 

Tak to wyglądało z mojej perspektywy, a przecież uczestniczyłem w większości posiedzeń komisji oświaty, czy konsultacjach z tym tematem związanych, więc mogę napisać, że jakiś promil pojęcia o tym mam. 

Czy dzieci po tej reformie będą głupsze czy mądrzejsze? Pożyjemy, zobaczymy.

W sumie ja nie o reformie dzisiaj chciałem pisać, a o samym roku szkolnym. 

Moi drodzy, z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego, życzę Wam przede wszystkim chęci i motywacji, które w przyszłości będą okraszone sukcesami. W myśl sentencji: „Panie Boże spraw, aby mi się chciało, tak jak mi się nie chce”.

Oby Wam się spełniało i powodziło. I mam tu na myśli i nauczycieli i dzieci i rodziców. Aby ta swoista synergia owocowała, a żniwa z niej płynące były obfite. Powodzenia i wszystkiego, co najlepsze!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE