Reklama

Okiem Kucharza: Siła plotki

Opublikowano:
Autor:

Okiem Kucharza: Siła plotki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Zacznę tak trochę podniośle, bo od słów samego Jezusa, który powiedział: „Bądźcie jak dzieci”. Więc, jako skromna mrówka na tym łez padole, staram się być takim dzieckiem i jak na razie nienajlepiej mi to wychodzi. Bo dzieci są radosne, pocieszne, czasem denerwujące, ale są przede wszystkim trochę głupiutkie w swej szczerości.I ja taki trochę jestem – głupioszczery. Dlaczego? Ano, choćby dlatego, że przygotowując artykuły podsumowujące pracę naszych parlamentarzystów z powiatu łęczyckiego, kierowałem się myślą „a co mi szkodzi, w końcu mamy ich tylko dwóch”.Okazało się, że niektórzy dopisali do tego kilka zdań i wyszli z założenia, że na pewno coś knuję, biorąc przy tym grubą kasę. Ku rozczarowaniu napiszę – nie, nie wziąłem grubej kasy. Wręcz dodam: gdybyśmy mieli czterech parlamentarzystów, byłyby cztery artykuły. Bo tak. Bo taki jestem głupioszczery.Całość sprowadza się do tematu plotki, bo ktoś ją wymyślił, a kto inny powielił. Swoją drogą, nie wiedziałem, że plotka może mieć aż taką siłę rażenia. Była kiedyś taka komedia chyba nawet o tytule „Plotka”, gdzie fałszywa wieść się rozniosła, że główny bohater jest gejem. To sprowadzało się do śmiesznych nieporozumień między gównym bohaterem a innymi postaciami.Kto by pomyślał… zwykła plotka.Więc, jak już tak plotkujemy. Podziwiam wyobraźnię twórców plotek. Nie wiem, czy to kwestia tego, że ktoś się bardzo nudzi, czy to kwestia tego, że ktoś nie do końca rozumie, co się wokół niego dzieje, czy też jest to celowa dezinformacja społeczeństwa. Genezy plotek są różne, a łączy je jedno – są nieprawdą.

Jest takie powiedzenie, że w każdej plotce jest ziarno prawdy. A i owszem, ziarno. Co sprowadza się do powyższych, prawdopodobnych przyczyn, powstania plotki.

Ja tam lubię plotki. Z jednej strony mnie irytują, a z drugiej strony bawią. Taki irytuący czasoumilacz. Słyszałem plotkę o tym, że powstanie fabryka Jaguarów w Łęczycy, słyszałem także plotki o tym, że radni nie chcą strefy i nie chcą LGD.

Szybko to wszystko zostało zanegowane, ale jednak zadziwiająca jest siła rozprzestrzenienia się tych informacji. No bo przecież tacy radni głosowali, z tego co pamiętam, jednomyślnie, zarówno za strefą, jak i LGD, więc czemu teraz by nie chcieli być za?

Tu jest ten wątek, którego nie rozumiem. Bo jeżeli są tematy, gdzie jest kość niezgody, to w porządku. Szybko powstają plotki o tym, co może powodować, że ta kość staje w gardle, ale w aspektach, gdzie panuje pełna zgoda? Komuś musi się bardzo nudzić.

Wracając do tej strefy, to tak trochę niedopowiedziałem (ha! plotka?), bo przecież radni dzisiaj będą głosowali za wykupem terenów. Zgoda to była przy komisji, gdzie radni jednogłośnie podnieśli ręce.

Ja w tej głupioszczerości mam nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie, aby dzisiaj również wspólnie zagłosować. Są tematy, gdzie różnica zdań jest widoczna. Przykładem może być problem ronda. Jedni chcą, inni nie chcą. Przybyli na spotkanie mieszkańcy również mieli różne zdania.

Ale tutaj? Wszyscy chcemy, aby Łęczyca rosła w siłę, a ludziom żyło się dostatniej. Do tego potrzebne są miejsca pracy, a do tego potrzebne są zakłady. Zakłady gdzieś trzeba postawić, więc ok, zróbcie państwo radni ten pierwszy krok.

Jeszcze będzie czas na przypisywanie sobie zasług.

***

Jedziemy na Euro. Bądź, co bądź, ale patrząc na te eliminacje, to naszym piłkarzom się to należało. Eliminacji do MŚ w RPA nie skomentuję, Euro 2012 dane w prezencie, a potem koncertowo przerżnięte, potem eliminacje MŚ w Brazylii i znowu koncert piłkarskiej imptencji. A teraz? Może nie grają pięknie, ale za to z charakterem, czyli czymś, czego ta kadra nie miała od dawna.

Po zwycięstwie z Niemcami i dramatycznym remisie ze Szkotami, byłaby ogromna szkoda, gdyby teraz się nie udało.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE