Reklama

Oprowadzały po Łęczycy, zwiedzą Brukselę

Opublikowano:
Autor:

Oprowadzały po Łęczycy, zwiedzą Brukselę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Natalia Walczak i Marta Witkowska, uczennice Gimnazjum im. Św. Faustyny w Świnicach Warckich zwyciężyły w Festiwalu Historycznym "Tradycja i Pamięć".W miniony weekend w Łowiczu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu. Prezentacja Natalii i Marty "Łęczyca – średniowieczne miasto" w kategorii szkół gimnazjalnych uzyskała najwyższą ocenę jury (90 pkt). W nagrodę obie uczennice i mgr Jolanta Milczarek, pod kierunkiem której powstała praca, pojadą na wycieczkę do Brukseli. Co ciekawe, Natalia i Marta  przygotowały dwie prezentacje. Druga z nich "Łęczyca w legendach", została również wysoko oceniona i znalazła się w drugiej dziesiątce najlepszych prac w Festiwalu.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji konkursu była „Polska w średniowieczu. Od kramów i błota do sukiennic i bruku”. Uczestnicy mieli do wyboru prawie 30 tematów dot. miast, bitew, postaci i zabytków z tego okresu.

- Celem była popularyzacja historii i krzewienie postaw patriotycznych wśród młodych ludzi – mówi poseł Grzegorz Schreiber, inicjator festiwalu. – Nadesłano prawie 300 prac w dwóch kategoriach wiekowych: gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Tak szeroki odzew świadczy o dużym zainteresowaniu dziejami Polski, a wysoki poziom o bogatym zasobie wiedzy na temat poruszanych zagadnień.

Głównym organizatorem Festiwalu był Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Region Łódzki, a fundatorem nagród m. in. Grzegorz Schreiber, poseł na Sejm RP.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE