Reklama

Orkan Grzegorz narobił szkód – 12 wyjazdów strażaków. Uszkodzony dach w „Czwórce”

Opublikowano:
Autor:

Orkan Grzegorz narobił szkód – 12 wyjazdów strażaków. Uszkodzony dach w „Czwórce” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Miniony weekend dla strażaków okazał się pracowity, a to za sprawą kolejnej, niegościnnej wizyty. Tym razem powiat łęczycki nawiedził orkan Grzegorz, a strażacy od wczoraj interweniowali 12 razy. Jak informuje st. kpt. Marek Mikołajczyk z KP PSP Łęczyca, pierwszy wyjazd do interwencji miał miejsce wczoraj po godzinie 8. Wszystkie interwencje strażaków – a było ich 12 – były związane ze skutkami podmuchów wiatru. Ucierpiały drzewostany, jedna linia energetyczna, a dwa przypadki dotyczyły uszkodzonych pokryć dachowych. W Łęczycy najdotkliwiej ucierpiał budynek Szkoły Podstawowej nr 4.

- Naderwane zostało tam pokrycie o powierzchni około czterech metrów. Zabezpieczyliśmy tam teren – mówi Marek Mikołajczyk i wymienia drugi przypadek uszkodzonego dachu – Drugi przypadek był w Jastrzębi, gmina Grabów. Tam na budynku gospodarczym na powierzchni siedemdziesięciu metrów zostało zerwane pokrycie dachowe.

Strażacy działali w gminach: Łęczyca, Grabów, Daszyna, Góra św. Małgorzaty i Witonia. W tej ostatniej istniało zagrożenie zalania czterech budynków mieszkalnych i konieczne było odwałowanie zebranej wody w korycie. 

W interwencjach brali udział strażacy z KP PSP Łęczyca oraz druhowie OSP z terenu powiatu łęczyckiego. Na szczęście nikt nie był poszkodowany w związku z działaniem orkanu.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE