Reklama

Orszak Trzech Króli w Łęczycy w obiektywie

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Kilka tysięcy łęczycan wzięło udział w po raz pierwszy organizowanym w Królewskim Mieście Orszaku Trzech Króli. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Św. Andrzeja, następnie mieszkańcy Łęczycy prowadzeni przez Mędrców ze Wschodu ulicami Kościelną, Alejami Jana Pawła II oraz ulicą Kilińskiego przeszli do klasztoru OO. Bernardynów.

Zanim łęczycanie dotarli do żywej szopki, zatrzymali się na prośbę księdza dziekana Sławomira Sobierajskiego przed Domem Pomocy Społecznej w Łęczycy, gdzie odśpiewali podopiecznym placówki kolędę „Przybieżeli do Betlejem”. Niepowtarzalną atmosferę wydarzenia podkreślała obecność koni, którymi jechali Mędrcy w królewskich szatach.

Serdecznie dziękuję wszystkim Państwu za tak wysoką frekwencję. Przystępując do organizacji Orszaku nie śmiałam przypuszczać, że spotka się on z tak ciepłym przyjęciem. Dziękuję współorganizatorom tego przedsięwzięcia: ks. dziekanowi Sławomirowi Sobierajskiemu, ojcu gwardianowi Leszkowi Walkiewiczowi, przedszkolom i szkołom, rodzicom naszych małych artystów i wszystkim łęczycanom. Dziękuję, że odpowiedzieliście na moją prośbę dotyczącą przebrania i wśród nas jest dziś tylu aniołków, pasterzy i królów. Jesteście wyjątkowi! – podkreślała podczas krótkiego wystąpienia wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca Monika Kilar-Błaszczyk.

Po przybyciu na plac przyklasztorny, Trzej Królowie kłaniając się Dziecięciu złożyli dary – mirrę, kadzidło i złoto. Mali łęczycanie nie mogli oderwać wzroku od owieczek, osiołka, kucyków oraz baranów. Dodatkowo na najmłodszych uczestników orszaku czekały gry i zabawy przygotowane przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łęczycy i Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

Patrząc na Państwa jestem pewna, że pierwszy Orszak Trzech Króli w naszym mieście przejdzie do historii. Cieszę się, że dziś aby przejść w uroczystym orszaku oraz oddać pokłon Jezusowi, nie trzeba było jechać do Kutna, Zgierza czy Łodzi. Mam nadzieję, że to wydarzenie wpiszę się w łęczycki kalendarz uroczystości, a za rok spotkamy się ponownie w tak samo licznym gronie – dodała Monika Kilar-Błaszczyk.

Wiosenna pogoda sprawiła, że łęczycanie chętnie wysłuchali występów kolędników z przedszkoli, szkół podstawowych oraz Państwowej Szkoły Muzycznej w Łęczycy, którzy zaprezentowali publiczności kolędy i pastorałki. Dla mieszkańców przygotowano ciepły poczęstunek: gorącą grochówkę oraz pieczone kiełbaski.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem Fundacji Orszak Trzech Króli.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE