Reklama

Osadzeni w Zakładzie Karnym w Garbalinie uczestniczyli w akcji "Sprzątanie Świata - Polska 2017"

Opublikowano:
Autor:

Osadzeni w Zakładzie Karnym w Garbalinie uczestniczyli w akcji "Sprzątanie Świata - Polska 2017" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności W dniu 13 września 2017 roku, grupa dziesięciu osadzonych z Zakładu Karnego w Garbalinie, uczestniczyła w rozpropagowanej na terenie całego kraju akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2017”. Służba Więzienna rokrocznie włącza się w powyższą akcję, realizując przy tym swoje założenia, tj. ścieżki edukacyjne programów resocjalizacyjnych, związanych ściśle z ekologią i selektywną zbiórką śmieci. Działania te dotyczą szeroko pojętego procesu resocjalizacji, ukierunkowanego wobec osadzonych, szczególnie aktywnych i zaangażowanych w aspekty ekologiczne.

We wrześniowe „Sprzątanie Świata”, włączyła się także Służba Więzienna z jednostki w Garbalinie, a udział w niej wzięło dziesięciu osadzonych odbywających aktualnie karę pozbawienia po raz pierwszy. Dzięki sprzyjającej aurze, udało się nam przeprowadzić kolejną już akcję, w trakcie której osadzeni poza zdyscyplinowaniem, zaskoczyli nas autentycznym zaangażowaniem. Byli to osadzeni, którzy szczególnie zaangażowani są w proces swojej resocjalizacji, a przy tym nie obce są im także aspekty ekologiczne. Dzięki ich zaangażowaniu uporządkowano węzły komunikacyjne oraz tereny przyległe do Zakładu Karnego w Garbalinie. Godny podkreślenia jest fakt, iż osadzeni widząc skalę tego niecnego procederu, byli autentycznie wzburzeni bezmyślnością i brakiem dbałości o środowisko naturalne, które jest przecież naszym wspólnym dobrem. Wart podkreślenia jest także istotny fakt, iż w Zakładzie Karnym w Garbalinie już od wielu lat, jeszcze przed wejściem w życie tzw. „ustawy śmieciowej”, prowadzona jest wstępna segregacja śmieci. Był i jest to jeden ze sposobów wszczepiania nawyków dbania o czystość środowiska naturalnego...

Jak wynika z rozpoznania środowiska, „ustawa śmieciowa” przyczyniła się znacznie do zmniejszenia ogromu ludzkiej bezmyślności, związanej z pozostawianiem po sobie śmieci w miejscach publicznych, tj. głównie lasach, przydrożnych rowach, parkingach, itp.

Tekst i zdjęcia:
por. Adam Kowalski

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE