Reklama

Oświadczenie Andrzeja Olszewskiego

Opublikowano:
Autor:

Oświadczenie Andrzeja Olszewskiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Szanowni  Państwo,W dniu wczorajszym, podobnie jak w poprzednich wyborach samorządowych, w Państwa skrzynkach pojawiła się bezpłatna gazeta, tym razem ELE24. Zawiera ona  materiały wyborcze KWW Krzysztofa Lipińskiego oraz KWW Ziemia Łęczycka, firmowanego przez Krzysztofa Hopaluka. Jedynym celem tej publikacji, jak się nietrudno domyśleć, jest oczernienie mnie w oczach mieszkańców Łęczycy w ostatnie dni kampanii, nie dając szans na proces w trybie wyborczym.Nie podejmuję się nawet komentowania nierzetelnych treści artykułów zamieszczonych w tych publikacjach, gdyż pozostawiam je ocenie wyborców. Podobnie Państwa ocenie pozostawiam wiarygodność przekazywanych informacji przez osoby wypowiadające się, tj. Krzysztofa Lipińskiego, Krzysztofa Hopaluka oraz osób startujących z ich komitetów wyborczych, w tym Zenona Koperkiewicza.

Z przykrością zapoznałem się z wypowiedzią, na mój temat, kolegi lekarza Krzysztofa Hopaluka, który też wkrótce osiągnie wiek emerytalny. Według jego opinii każdy człowiek w tym wieku nie nadaje się do pracy i jest w społeczeństwie niepotrzebny. Z pewnością jest to opinia krzywdząca nie tylko dla mnie, lecz również dla wielu innych osób. 

Pozwolę sobie odnieść się tylko do podanych w gazecie statystyk dotyczących wynagrodzeń pracowników i zadłużenia miasta. Wskazywane
w  publikacji statystyki dotyczące kwot wynagrodzeń urzędników Urzędu Miasta w Łęczycy obejmują całkowite koszty wynagrodzeń, łącznie ze zwiększającymi się składkami ZUS, odprawami  emerytalnymi, rentowymi, nagrodami jubileuszowymi, regulacjami ustawowymi płac i kosztami zastępstw. Ponadto w informacji tej zapomniano o istotnym fakcie, jakim była konieczność zatrudnienia przeze mnie pracowników, których Pan Krzysztof Lipiński wyrzucił z pracy, a którzy  posiadali prawomocne wyroki sądu przywracające ich do pracy. Przykładem na to, jak można manipulować danymi jest fakt, że dokonując matematycznej analizy podanych liczb, dojdziemy do wniosku, że wzrost płac przypadający na jednego pracownika Urzędu wynosi średnio 136 zł brutto przez 8 lat. Warto podkreślić, że średnie zatrudnienie w Urzędzie Miejskim w roku 2006 wynosiło 62,33 etaty, a w 2014 - 64,25 etatu mimo, że samorząd przejął przez ostatnie lata wiele dodatkowych ustawowych zadań. Podobnie rzecz się ma ze wskazanymi w gazecie "słupkami" dotyczącymi zadłużenia miasta Łęczyca w poszczególnych latach. Nie można rzetelnie ocenić budżetu miasta przedstawiając suche cyfry. Konieczna jest do tego szczegółowa znajomość rzeczywistości prawnej funkcjonowania budżetu na przestrzeni ośmiu lat, zmieniających się wskaźników oceny zadłużenia oraz zasad finansów publicznych. W ten sposób podana przez gazetę informacja jest nierzetelna.

Reasumując zadłużenie miasta w 2014r. zmniejszyło w odniesieniu do długu przejętego po kadencji Krzysztofa Lipińskiego i obecnie budżet jest zrównoważony i nie posiada deficytu. W odniesieniu do zamieszczonych zdjęć "ulic z dziurami", mogę tylko ubolewać, że Pan Redaktor gazety - Łęczycanin, nie poznał dotychczas, które ulice należą do Miasta Łęczyca, a których właścicielami są inne podmioty. Mimo, że byłem przygotowany na „brudną” kampanię ze strony komitetów wyborczych reklamujących się w tej gazecie, to jednak zawsze będę się dziwił, że trzeba uciekać się do takich metod, aby zdobyć głosy wyborców. Taki sposób prowadzenia kampanii wyborczej w mojej ocenie wynika z tego, że do chwili obecnej mój kontrkandydat Krzysztof Lipiński nie przedstawił żadnych planów dla Łęczycy na kolejną kadencję.

Liczę jednak, że takie zachowanie zostanie właściwie ocenione przez Łęczycan.

Z wyrazami szacunku
Andrzej Olszewski

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE