Reklama

Oświadczenie Jana Budzińskiego w sprawie odwołania z funkcji prezesa PEC

Opublikowano:
Autor:

Oświadczenie Jana Budzińskiego w sprawie odwołania z funkcji prezesa PEC - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Jak informowaliśmy wcześniej, w dniu 25 maja 2016 na posiedzeniu rady nadzorczej Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej z funkcji prezesa spółki odwołano Jana Budzińskiego.Do odwołania doszło, pomimo dobrych wyników finansowych, jakie spółka uzyskała w ubiegłym roku. Nowym prezesem został Cezariusz Grabowicz.Poniżej przedstawiamy oświadczenie byłego już prezesa PEC Jana Budzińskiego (pisownia oryginalna):Szanowni Państwo, mieszkańcy ŁęczycyW dniu 25 maja 2016 roku odwołano mnie z funkcji prezesa spółki komunalnej PEC. Chcę Państwu podziękować za dobrą współpracę oraz okazywane zainteresowanie działaniami Spółki PEC. W uzasadnieniu wypowiedzenia umowy o pracę podano, iż nastąpiło to w wyniku odwołania mnie z funkcji członka i prezesa Zarządu.Koniec, kropka.Tylko – Co to za powód i czy był on prawdziwy?

Podczas tegorocznych zebrań wspólnot mieszkaniowych informowałem Państwa o wynegocjowaniu przez PEC niższych cen gazu. Informowałem także o obniżeniu mieszkańcom Łęczycy cen ciepła z początkiem  2016 r. o blisko 5% oraz o pewnej, kolejnej,  tym razem 10% obniżce cen ciepła w 2017 r., będącej efektem poprawy sytuacji finansowej Spółki.

Zamierzenia te są bardzo realne, bo spółka osiągnęła bardzo dobre wyniki finansowe, a zysk  spółki na koniec kwietnia 2016 zbliżył się do 700 000 zł.

Szanowni Państwo

Te pieniądze są Wasze, bo to Wy jesteście współwłaścicielami miejskich spółek.

Nie pozwólcie, aby środki te w formie tzw. dywidenty zostały Wam odebrane przez Burmistrza, który nie jest właścicielem miejskich spółek, ale jako włodarz Łęczycy, sprawuje nad nimi jedynie nadzór właścicielski, czyli może powiększać majątki spółek, ale nie może ich pomniejszać.

Informowałem Państwa także, że będąc prezesem spółki, nigdy bym na to nikomu nie pozwolił.

Doskonale wiedział o tym także Burmistrz Lipiński, który właśnie dlatego – jak sądzę – zwolnił mnie z funkcji prezesa PEC.

Pozdrawiam Wszystkich.
Jan Budziński

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE