Reklama

Oszczędzanie marzeń spełnianie

Opublikowano:
Autor:

Oszczędzanie marzeń spełnianie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Czym tak naprawdę jest oszczędzanie? Najprościej rzecz ujmując, jest to odkładanie swoich pieniędzy. Na przykład na wakacyjny wyjazd, samochód, różnego typu gadżety czy też wyjście na basen lub do kina. Wniosek: oszczędzając, można spełniać swoje marzenia.W dniach 24.10 – 31.10 na całym świecie trwał tydzień oszczędzania. W naszej szkole również. Światowy Tydzień Oszczędzania to akcja, która ma nauczyć każdego z nas oszczędzania pieniędzy i gospodarowania nimi.

Poza tym nie tylko nauczyć, ale i wskazać sposoby zbierania złotówek. Nastolatki np. mogą gromadzić pieniądze poprzez regularne odkładanie części swojego kieszonkowego, które dostają od rodziców. A potem już tylko wydawać je na upragnioną rzecz. Dorośli natomiast mają więcej wydatków i trudniej im uciułać jakiś grosz.

 

Trudniej… nie znaczy, że jest to niemożliwe. Jednak naukę tego niełatwego „rzemiosła” trzeba zacząć jak najwcześniej. Stąd szeroko zakrojona akcja tego typu w naszej szkole. W tym roku szefowała jej pani Magdalena Jasiaczek.

 

Już powierzchowna obserwacja pozwala stwierdzić, że – jak przystało na Szkołę Przedsiębiorczości – każdy zespół uczniowski aktywnie włączył się w działania: każda z klas pierwszych wykonała skarbonkę, klasy drugie namalowały plakaty dotyczące oszczędzania, a najstarsi gimnazjaliści przygotowali prezentacje poświęcone gromadzeniu pieniądza. Dodatkowo każdy chętny uczeń mógł stworzyć plakat propagujący ideę oszczędzania. 

 

Czwartego listopada jury konkursowe ogłosiło wyniki. Nagrody w postaci bonusów otrzymały: klasa IIIE za przygotowanie prezentacji multimedialnej promującej oszczędzanie, IID za wykonanie plakatu promującego oszczędzanie oraz  IB za oryginalną skarbonkę. Nie zabrakło też nagrody indywidualnej za hasło: „Gdy oszczędzisz chociaż raz, będziesz życie miał w sam raz!” Przypadło ono Magdalenie Borszyńskiej z klasy IID.

 

Podsumowanie akcji w ramach Tygodnia dla Oszczędzania odbyło się w piątek ostatniego dnia października. Dla uczestników konkursów wiedzowych i quizów o podstawach ekonomii i o oszczędzaniu przygotowano słodkości. Jednak najważniejszą nagrodą dla tych, którzy sprawdzili się w tych konkursach, pozostaje satysfakcja, że coś wiedzą.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE