Reklama

Oszukują "na KRUS" w gminie Piątek

Opublikowano:
Autor:

Oszukują "na KRUS" w gminie Piątek - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Oszuści ponownie uderzają! Od jakiegoś czasu dają o sobie znać w gminie Piątek. Naciągacze wykazują się niemałym sprytem podszywając się pod pracowników Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.Przed stale rosnącą plagą oszustw przestrzega sam KRUS. W kilku miejscach w gminie Piątek pojawiły się niedawno ogłoszenia, w których kierownik placówki nawołuje do ostrożności.- Placówka terenowa KRUS w Łęczycy pragnie przestrzec przed osobami, które nachodzą gospodarstwa w naszym powiecie i podając się za pracowników Kasy usiłują wyłudzić od rolników pieniądze pod pozorem ściągania zaległych należności z tytułu ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego - czytamy w piśmie podpisanym przez Monikę Twardowską, kierownik placówki terenowej KRUS w Łęczycy.

Ostrzeżenia rozwieszane przez urząd nie pojawiły się bez powodu, o czym mówią sami mieszkańcy gminy. Okazuje się, że próby oszustw występują tu raz na jakiś czas, a próba wykorzystania naiwności mieszkańców nie jest niczym nowym.

- Słyszałem od sąsiadów, że kilka tygodni temu kręciły się tu jakieś osoby. Nie wiem jednak, kto to był i czego szukał w gospodarstwach. Ludzie jednak są tutaj uważni, bo co jakiś czas oszuści na różne sposoby próbują wyłudzić pieniądze - mówi pan Bogdan, mieszkaniec gminy Piątek.

Co na to policja? Jak mówi mł. asp. Agata Bierzyńska nikt takiej sytuacji na komendzie nie zgłaszał.

- Według wstępnych ustaleń w ostatnim czasie nie odnotowano tego typu zgłoszenia – poinformowała.

Warto wiedzieć, że prawdziwi pracownicy KRUS nigdy nie pobierają pieniędzy w trakcie wizyt w gospodarstwach. Ich zadaniem jest jedynie informowanie dłużników o obowiązku terminowego regulowania należności. Stąd o każdym przypadku, w którym spotykamy się z próbą wyłudzenia pieniędzy przez "pracownika" Kasy powinniśmy powiadomić policję.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE